Nje dite pa celular - Mobile | Apps

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Nje dite pa celular

Nje dite pa celular

· 1 · 1064

  • Postime: 674
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

ne: 08-06-2006, 05:02:48
1 milion dollarë.Një ditë pushim i kushton kompanive celulare 1 milionë dollarë dhe i shpëton Shqipërisë 1 milionë dollarë.Vetëm ti mund ta ndalësh këtë vjedhje.Mos harro Vendos zilen e celularit me porosinë "Fike Celularin" për në datën 8 qershor, ora 8.00.Kaloja të gjithëve, përveç..Nëse nuk të pëlqen të paguash kaq shtrenjtë, përcille këtë mesazh te të gjithë të njohurit tuaj.Te të gjithë shqiptarët e mirë.Mos e përcill te qeveritarët, politikanët gazetarët apo OJQ-istët e korruptuar nga AMC dhe Vodafone.Bashkohuni .Bashkohuni edhe ju që edhe shqiptarët të kenë një shërbim më të mirë, për një shërbim kaq të nevojshëm si celulari!

8 qershor
Fike Celularin
Sakrificë e Domosdoshme !!!
Shpenzimet mesatare në Ditë
çdo ditë ju shpenzoni mesatarisht:
26.6 lekë për bukë
18.7 lekë për zarzavate
33.3 lekë për mish
23.3 lekë për qumësht      Burimi: INSTAT
Vitin e kaluar
Gjatë vitit të kaluar shqiptarët i dhanë
Vodafone dhe AMC
292.75 milionë euro ose 36.4 miliardë lekë
1,529,500 shqiptarë përdorues të celularit
 paguan 23,798 lekë secili…

Pra shqiptarët shpenzuan çdo ditë 65.2 lekë,
 dyfishin e mesatares për ushqimet.    
Burimi: Bilancet e AMC dhe Vodafone
Thuaji STOP
Në datë 8 qershor mendojmë se duhet t'i themi hajdutëve
STOP

Sakrificë e domosdoshme
Është e qartë se për shumicën prej nesh, celulari është një mjet pune i domosdoshëm.
Megjithatë ju kërkojmë një sakrificë.

Mbyllni celularin tuaj nga ora 8.00 AM deri në orën 16.00 PM


1 milion dollarë
Një ditë pushim i kushton kompanive celulare 1 milionë dollarë dhe i shpëton Shqipërisë 1 milionë dollarë
Vetëm ti mund ta ndalësh këtë vjedhje
Mos harro Vendos zilen e celularit me porosinë "Fike Celularin" për në datën 8 qershor, ora 8.00
Kaloja të gjithëve, përveç..
Nëse nuk të pëlqen të paguash kaq shtrenjtë, përcille këtë mesazh te të gjithë të njohurit tuaj.
Te të gjithë shqiptarët e mirë.
Mos e përcill te qeveritarët, politikanët gazetarët apo OJQ-istët e korruptuar nga AMC dhe Vodafone.
Bashkohuni
Bashkohuni edhe ju që edhe shqiptarët të kenë një shërbim më të mirë, për një shërbim kaq të nevojshëm si celulari!

Temat e fundit