Perdorni SIGNAL per komunikim te sigurte dhe te papergjueshem - Mobile | Apps

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Perdorni SIGNAL per komunikim te sigurte dhe te papergjueshem

Perdorni SIGNAL per komunikim te sigurte dhe te papergjueshem

· 1 · 403

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 18-01-2021, 22:58:39
   

Ne qofte se per ju siguria dhe privatesia jane me rendesi te vecante, atehere keshillohet qe menjehere te filloni te perdorni aplikacionin e quajtur SIGNAL si mesenxherin tuaj te preferuar. Signal eshte nje app ashtu sikurse psh WhatsApp, Facebook Messenger, Telegram, Viber etj app-e per shkembime mesazhesh. Por cfare e ben Signal-in te dallohet, eshte se ai ka ate qe quhet end-to-end encryption, qe do te thote se mesazhet tuaja nuk mund te lexohen as nga hacker-at, as nga shteti, qeveria e policia, apo nga gjigandet e internetit si Google, Facebook, Apple e kushdo tjeter.

Kush perdor telefon me Android Signal-i mund te perdoret edhe si app per SMS normale, por gjithesesi edhe personi qe merr SMS duhet po ashtu te perdore te njejtin aplikacion, perndryshe SMS-et nuk jane te sigurta. Ndersa per perdoruesit e Apple iPhone nje gje e tille nuk eshte ende e mundur, sepse Apple nuk lejon perdorimin e paleve te treta per SMS-et.


Si app per messenger Signal eshte shume i perdorueshem dhe e ben shume mire punen jo vetem per mesazhe te shkruara, por edhe per mesazhe me ze, video, mesazhe te perkoshme, chat ne grup, per shperndarje skedaresh e te tjera mundesi komunikimi te sigurte e te papergjueshem. Per Signal ka madje edhe aplikacion te dedikuar per desktop. Keshtu qe mos humbni kohe, shkoni ne App-store perkates, shkarkojeni dhe ftoni te njohurit e te afermit qe ta perdorin. Portali zyrtar https://signal.org/

Temat e fundit