Samsung në favor të Windows Phone 7 mbi Android - Mobile | Apps

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Samsung në favor të Windows Phone 7 mbi Android

Samsung në favor të Windows Phone 7 mbi Android

· 1 · 509

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 03-12-2010, 00:23:07


Samsung, një nga ofruesit e telefonave celular më të mëdha në botë, ka deklaruar se ata do të zhvendosin fokusin e tyre dhe do të qendrohen më shumë tek WindowsPhone7(WP7) dhe jo Android.
Deklarata erdhi nga Sitthichoke Nopchinabutr, kreu i marketingut, i cili tregoi se Samsung beson se mundësitë e rritjes së saj janë me WP7.

Ky raport vjen si një fitore e madhe për Microsoft, ku Samsung aktualisht është #2 prodhues i telefonave celularë në botë, ka aftësinë jo vetëm për të prodhuar celular me nivel të lartë, por edhe për të shfaqur në tregun e tyre në mënyrë shumë më efektive.

Microsoft është i varur nga pala e tretë për të prodhuar celularin Windows Phone 7. Me mbështetjen e plotë të Samsungut  për platformen WP7 dhe duke e bërë atë prioritet për vitin 2011, ne mund të presim një valë të pajisjeve të cilësisë së lartë për të goditur tregun e celularëve të mençurnë të ardhmen e afërt. /shkabaj.tk

Temat e fundit