Së shpejti lojrat për PlayStation edhe në paisjet e Android? - Mobile | Apps

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Së shpejti lojrat për PlayStation edhe në paisjet e Android?

Së shpejti lojrat për PlayStation edhe në paisjet e Android?

· 1 · 622

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 11-03-2011, 15:21:00
PlayStation Suite është platforma e cila si fillim do të sjellë lojrat PlayStation One në paisjet e menqura të cilat do të punojnë në sitemin operativ Andoroid 2.3 Gigerbread, e cila njëherit është dhe hera e parë që Sony të lejonë që lojrat e saja të jenë në dispozicion edhe për platforma tjera.

Do të ketë dhe PlayStation dyqan për aplikacione dhe lojra për përdoruesit e Android, krejtësisht e pavarur nga Android Marketi(Dyqani).

Sony do të nis PlayStation Certified program për tu siguruar që hardueri i telefonave do të mund të emulonë video lojrat, me çka mund dhe të ngushton rrethin e Android paisjeve të cilat mund ti luajn lojrat e tyre. Dyqani do të hapet gjithashtu edhe për zhvilluesit e lojrave dhe aplikacioneve.

Lista e lojrave në dispozicion do të shfaqet “së shpejti”, deri sa PlayStation të starton gjat këtij vitit./itshqip.com

Temat e fundit