Telefoni i pare i Google - Mobile | Apps

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Telefoni i pare i Google

Telefoni i pare i Google

· 3 · 930

  • Postime: 692
  • Karma: +16/-2
  • Gjinia: Mashkull

ne: 25-09-2008, 15:52:01
 

Motori i kerkimit ne internet Google sfidon me nje telefon te ri rivalin Apple, duke tentuar te behet lider edhe ne sektorin e telekomunikimit. Ne qarkullim ka dale telefoni "HTC Dream", i pajisur me sistemin operativ Google. Operatori i pare celular ne bote, i cili do t'u ofroje klienteve te tij "HTC Dream" eshte gjermani T-mobile. Telefoni qe do te shitet ne Shtetet e Bashkuara ne tetor, do te kushtoje 150 dollare. Pikat e forta te dizenjos se "HTC Dream" jane ekrani Touch Screen me i madh se ai i iPhone si dhe levizja ne menu e ngjashme me ate te telefonit Blackburry. Analistet parashikojne qe deri ne fund te vitit Google te shese 300 deri ne 500 mije telefona te tille. /Visionplus
« Editimi i fundit: 12-11-2020, 14:13:13 nga InfoZ »

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 26-09-2008, 00:36:03
Ky ketu u dukeka i bukur sepse ato qe pashe dje une ne lajme ishin shume te shpif. Nje gje ia kane futur kot keta te Vizion Plus pasi nuk ekziston nje sistem operativ "Google" por nje i quajtur "Android" qe eshte zhvilluar nga Google.

  • Postime: 8129
  • Karma: +2/-1
  • Gjinia: Femer

#2 ne: 04-10-2008, 05:08:03
Nuk e di a ju punon kjo faqja ju ne Europe mund ta shikoni këtë faqe.. po këtu mund te shikoni G1 ne faqen e t-mobile

http://www.t-mobileg1.com/

Ja edhe ca foto për ata qe s'u punon faqja. OS eshte nga google po celulari eshte prodhuar nga HTC. :)
 

 

 
« Editimi i fundit: 12-11-2020, 14:11:41 nga InfoZ »

Temat e fundit