Tutorial: Si te aktivizojme Find My iPhone - Mobile | Apps

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Tutorial: Si te aktivizojme Find My iPhone

Tutorial: Si te aktivizojme Find My iPhone

· 1 · 583

  • Postime: 78
  • Karma: +0/-0

ne: 26-09-2011, 11:45:15
Ne kete tutorial do tju shpjegojme si te aktiizojme Find My iPhone.

Find my iPhone eshte nje aplikacion qe te jep te drejte te kontrollojsh vendndodhjen e celularit tuaj ne raste vjedhje apo humbje.

Hapi i pare qe duhet te beni eshte qe ne iPhon te keni te instaluar Firmware 4.2 ose me te ri.

Me pas shkojme tek SETTINGS -> MAIL CONTACTS CALENDARS


Pastaj klikojme ne ADD ACCOUNTS
Zgjedhim MOBILE ME


Pastaj vendosim Akountin qe e perdorim ne iTunes.


Ne ate e-mail do te na vije nje link konfirmimi do ta konfirmojme Find my iPhone nga emaili.


 

Pastaj shkojme ne SETTINGS -> MAIL CONTACT CALENDARS ->  MOBIL ME ACOUNTS  edhe e bejm ON  Find my iPhone si ne foto.Linku per shkarkimin e Aplikacionit  FIND MY IPHONE ne APP Store  ->http://www.apple.com/it/iphone/find-my-iphone-setup/

Citim
Ju kujtojmë që ky funksion falas mund të aktivizohet vetëm për iPhone 4, iPod Touch 4G dhe iPad dhe jo për pajisjet e tjera

 Burimi: http://www.kosovabyte.net/lajme/tutorial-si-te-aktivizojme-find-my-iphone/

« Editimi i fundit: 05-10-2020, 09:48:26 nga M A X »

Temat e fundit