Wi-Fi çdo ditë e më i popullarizuar tek celularët - Mobile | Apps

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Wi-Fi çdo ditë e më i popullarizuar tek celularët

Wi-Fi çdo ditë e më i popullarizuar tek celularët

· 1 · 549

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 05-04-2009, 18:39:43
Wi-Fi çdo ditë e më i popullarizuar tek celularëtGjatë disa viteve të fundit Wi-Fi ka përjetuar ekspansion të madh në tregun e telefonave celularë.

Edhe pse 3G është i mundësuar tek shumica e operatorëve telefonik Wi-Fi edhe më tutje po mban fuqishëm pozitën udhëheqëse kur bëhet fjalë për lidhjet pa tela.

Sipas hulumtimit të kryer nga kompania ABI, 75 për qind e njerëzve nga numri i përgjithshëm i atyre që kanë Wi-Fi në telefon, përdorin këtë lloj të lidhjes pa tela. Në anën tjetër, më shumë se gjysma e shkëmbimit të dhënave të iPhone kryhen me anë të lidhjes Wi-Fi.

Një nga përparësitë e lidhjes Wi-Fi është shpejtësia e shkarkimit (download), prandaj në të ardhmen e afërt priten të paraqiten edhe rrjetet 4G. /Telegrafi/

Temat e fundit