Windows Phone 7.5 “Mango” - Mobile | Apps

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Windows Phone 7.5 “Mango”

Windows Phone 7.5 “Mango”

· 1 · 517

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 04-10-2011, 12:43:52
Pas një pritje të gjatë, përdoruesit e  telefonave Windows Phone 7 që nga 27 Shtatori kanë filluar të marrin versionin e ri WP7.5 i njohur si Mango. Ata të cilët nuk kanë marrur ende këtë do ofrohet mbrenda 1-2 jave por nëse dëshironi më herët mund të prevoni hapat më posht.
Synimin i Microsoft me versionin Mango ka qenë i qartë: ti përmison tri fusha kryesore -komunikimin, aplikacionet, dhe ueb Shfeletuesin. Sigurisht, Microsoft nuk u ndal vetëm me këto tri fusha dhe gjithësej janë shtuar dhe përmisuar mbi 500 tipare të reja. Me këto tipare të reja Windows Phone arrin të zë vendin e dytë si celulari më i mirë pas iPhone.
Më posht kemi zgjedhur disa nga tiparet më të rëndësishëme që janë shtuar / përditësuar në Windows Phone 7.5.

Kontaktet dhe rrjetet shoqërore
Windows Phone 7 mbulonte karakteristikat themelore për rrjetet shoqërore dhe i mungojshin karakteristikat e tjera, si mbështetje për grupe. Kjo është një nga gjërat e para që ju do të vëreni në WP 7.5, dhe Microsoft e ka trajtuar në mënyrë korrekte si një zgjerim i komunikimit standard.
Pasi ta keni krijuar një grup (p.sh Familja), ju mund të shkruani e-mail apo SMS të gjithë anëtarëve të grupit në të njëjten kohë. Një grup vepron si një lloj filtri që do mundëson të shfaq vetëm përditësimet e tyre të statusit nga Facebook, Twitter apo Messenger dhe fotot tyre në një vend të vetëm e jo të të gjithë listën e kontaktit tuaj. Nësë vendos ikonen e grupit në ekranin tuaj do të keni përditësime në mënyrë dinamike. http://shkabaj.tk/tech/?p=1778

Temat e fundit