Egjipt zbulohen 57 varre me mumje - Arkeologji

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Egjipt zbulohen 57 varre me mumje

Egjipt zbulohen 57 varre me mumje

· 1 · 1059

  • Postime: 27102
  • Karma: +11/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 25-05-2010, 10:07:17
Nje grup arkeologesh ka zbuluar 57 varre egjiptiane antike, pjesa me e madhe me nje mumje brenda tyre.

Zbulimi eshte bere ne Lahoun, ne rajonin e Fayoum, ne jug te Kajros.

Nder varret me antike i perkasin vitit 2750 para eres sone.

TCH

Temat e fundit