Zbulohet mozaiku i Apollonisë - Arkeologji

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Zbulohet mozaiku i Apollonisë

Zbulohet mozaiku i Apollonisë

· 1 · 836

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 24-08-2011, 12:57:33
 

Një grup arkeologësh që po punojnë në qytetin antik të Apollonisë kanë zbuluar mozaikët e famshëm që ndodhen aty.
Mozaikët pjesën më të madhe të kohës qëndrojnë të mbuluar për t’i shpëtuar shkatërrimit.

Hapja e këtij mozaiku është regjistruar edhe nga ajri nga Alket Islami.

Ky mozaik nuk është gjithë kohës i ekspozueshëm dhe ky ishte një nga rastet për të shijuar këtë bukuri të antikitetit nga qyteti antik Apollonia. /top channel
« Editimi i fundit: 15-11-2020, 20:41:34 nga M A X »

Temat e fundit