Arti anamorfik - Artet e Bukura

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Arti anamorfik

Arti anamorfik

· 2 · 398

  • Postime: 1753
  • Karma: +10/-4
  • Gjinia: Femer

ne: 22-06-2019, 13:10:48
Arti anamorfik
Ilustratori italian Alessandro Diddi fshin linjën midis fiksionit dhe realitetit dhe i bën vizatimet e tij 3D të dalin nga fleta e letrës. Përveç dritave dhe efekteve të hijes, Alessandro gjithashtu përdor objekte skene të ndryshme, duart e tij dhe madje edhe lapsin me të cilin ai tërheq vëmendjen e vizatimeve të tij anamorfe kur shihen nga një kënd i caktuar.

"Dua që vizatimet e mia të shtjellojnë mesazhin se syri mund të mashtrojë mendjen dhe të bëjë që ju të besoni se ka dimensione që nuk janë vërtet atje", thotë Alessandro.

Artisti gjithashtu thekson se nuk është "e nevojshme të konsumohet një sasi e madhe burimesh për të arritur diçka interesante. Të gjitha që ju duhen është një laps dhe diçka për t'u tërhequr, dhe ju mund të krijoni diçka vërtetë magjike. " Dhe puna e tij sigurisht vërteton fjalët e tij!

website: alessandrodd.devian tart.com  • Postime: 7084
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

#1 ne: 22-06-2019, 15:23:26
E keta persona janë me te vertete artiste.
Tek Supertalent, ne Gjermani mori pjese nje talent i tille dhe me te vertete beri nje mrekulli. Me ka pëlqyer shumë.

Temat e fundit