-Bota Jone- - Artet e Bukura

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

-Bota Jone-

-Bota Jone-

· 44 · 6027

 • Postime: 771
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

ne: 07-12-2004, 03:40:33
Mendova se do te ishte lezetshem sikur te gjithe anetaret e ketij forumi, te sillnin piktura, fotografi apo cfaredolloj gjeje qe ata e quajne ART. Gjykimet lejohen...

Hersia

P.S: Momentalisht nuk kam kohe, por here tjeter do e ve edhe une dicka.

 • Postime: 61
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 11-12-2004, 19:47:37
ja  une  po  ia  filloj  i  pari.

[attachment[/attachment]

 • Postime: 771
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 16-12-2004, 18:53:23
Oh, sa gje e bukur. Ti e ke bere??? Mjeshteri per mendimin tim menyra se si ke perdorur kombinimin e ngjyrave. Urime.

Hersia`

 • Postime: 771
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 24-12-2004, 14:38:30
Nje nga pikturat e mija pikturuar vetem me laps plumbi (bardh e zi pra).Hersia`

[attachment[/attachment]
« Editimi i fundit: 26-12-2004, 05:35:35 nga Hersianna »

 • Postime: 160
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 25-12-2004, 07:13:03
ja  une  po  ia  filloj  i  pari.


Erzeni pergezime te dyja te bukura por do te vecoja te dyten , me duket e perafert me pikturat e O,Keef  <>

 • Postime: 5948
 • Karma: +9/-0

#5 ne: 25-12-2004, 14:30:00
Dhe mua Erzen, me pelqeka me shume ajo e dyta <>
Urime per te dyja pikturat...me pelqejne shume ngjyrat qe ke perdorur, jane mjaft qetesuese dhe ne harmoni me njera tjetren.
Mua faktikisht, me pelqen shume piktura dhe pse vet, nuk e ushtroj si profesion...por kur kam qene me e vogel pikturoja si me lapsa me ngjyre por dhe me bojra...Ndersa tani, aha..nuk e bej me :(


p.s. Me pelqen shume avatari qe ke :-[

 • Postime: 5948
 • Karma: +9/-0

#6 ne: 26-12-2004, 14:37:19
Hersi' me pelqeka piktura qe ke pikturuar  :lule

Sic e thashe dhe me pare, une vet e kam lene pas dore kete fushe :???...por do te kisha deshire meqenese si juve dhe une e vleresojme artin, te ndaja disa piktura nga artiste te ndryshem. Shpresoj t'iu pelqejne :-[

[attachment[/attachment]

[attachment[/attachment]
« Editimi i fundit: 26-12-2004, 14:39:56 nga Smiley »

 • Postime: 160
 • Karma: +0/-0

#7 ne: 30-12-2004, 18:19:04
Nje nga pikturat e mija pikturuar vetem me laps plumbi (bardh e zi pra).Hersia`


Vetem sot arrita ta shoh  pikturen tende Hersia , nuk e di pse nuk me hapej me pare . Dua te te pergezoj shume e bukur me pelqen idea mjaft e gjetur , dhe  pjesa me bukur  pozicioni krenar i kokes dhe linja e lakuar teper feminile e kraheve supeve dhe qafes.  Urime  :lule

 • Postime: 771
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 12-01-2005, 23:52:40
Faleminderit Cloud! Se shpejti do t`ju dergoj nje pikture tjeter!

Hersia`

 • Postime: 771
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 13-01-2005, 14:58:48
Ja edhe nje pikture tjeter e imja...

[attachment[/attachment]
« Editimi i fundit: 17-01-2005, 14:26:57 nga BeRni_KuQeZi »

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 17-01-2005, 14:29:34
Urime nga ana ime per ty Hersiana!

 • Postime: 2494
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#11 ne: 18-01-2005, 00:30:58
Hersianna   :puth  shume te bukura  pikturat <> <>

suksese te metejshme  ja vlen te flasesh per ty  :lule :lule :lule

 • Postime: 771
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#12 ne: 18-01-2005, 02:03:30
Faleminderit Leni dhe te gjithe anetaret!

Hersia`

 • Postime: 771
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#13 ne: 18-01-2005, 02:10:52
Nje pikture tjeter...

Hersia`

[attachment[/attachment]

 • Postime: 12236
 • Karma: +408/-388

#14 ne: 18-01-2005, 17:55:26
Urime per temen dhe gjithashtu per pikturat qe in paske Hersia.
Edhe une mendova se do te ishte mire qe edhe une t'a prezantoj punim te nje miku im qe studion ne Stamboll dhe mendoj se ka boll piktura te mira qe i kam ndermend t'ju sjell ktu ne forum,pershendetje.

[attachment[/attachment]

 • Postime: 771
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#15 ne: 19-01-2005, 03:14:23
Kjo eshte piktura e pare qe kam vene ketu, por qe ajo e para u modifikua me pas...Kjo mbeti e ``Zhveshur``...

Kuptimi i Piktures: Bukuria e femres ndodhet ne brendesi te saj dhe kjo e fundit mund te kuptohet vetem kur ajo eshte e ``Zhveshur``...pra lakuriqe (flitet per shpirtin dhe brendesine e tij, jo per - gjendjen poshte rrobave-....

Hersia`

[attachment[/attachment]
« Editimi i fundit: 19-01-2005, 03:18:50 nga Hersianna »

 • Postime: 771
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#16 ne: 25-02-2005, 22:05:53
Do te me behej shume qejfi sikur ndonjeri ketu (pervec meje qe kam sjelle shumicen) te sjelle dicka te tijen, pasi me duket sikur temen e kam hapur per veten, kur ne fakt e kam titulluar BOTA JONE...

Ju faleminderit,

Hersia'

 • Postime: 123
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 28-02-2005, 08:16:06
...me pelqejne vertet shume punimet tuaja...tema me duket interesante....ja nje nga punimet e mia te fundit..

[attachment[/attachment]

 • Postime: 771
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#18 ne: 05-03-2005, 21:27:41
Wow... <> goxha e arrire per mendimin tim pasi ishte shume e frikshme.

Po flas per veten ketu dhe ndikimin qe pati tek une.

Urime dhe suksese te metejshme.

Hersia`

 • Postime: 1621
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#19 ne: 11-03-2005, 12:44:56
Nje nga pikturat e mija pikturuar vetem me laps plumbi (bardh e zi pra).
Hersia`

Je vertete e dalluar ne kete pikture.Pritet qe ne te ardhmen te jesh nje piktore e dalluar dhe me ekspozitat tua te marresh ndonje vend ne Shqiperi ose ne bote perse jo.

 • Postime: 771
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#20 ne: 13-03-2005, 15:05:06
Faleminderit Tolinda, edhe pse me duken te pabesuara fjalet e tua!!! Kam pershtypjen qe nese nuk ushtrohesh ne nje gje te caktuar, nga vetja zor se nxjerr shume. Une s`kam qene ne asnje kurs pikture apo dicka te tille, keshtu qe me duket e pamundur te behem dikushi neser!  :(

Hersia`

 • Postime: 123
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 16-03-2005, 17:54:26
...nuk do te thote asgje fakti se nese ben shkollen e arteve do te kesh sukses neser...sa e sa piktore te famshem ka treguar historia e artit qe nuk kane ndjekur asnje shkolle. sigurisht e mira eshte te besh shkollen pasi meson shuume teknika. personalisht kurre nuk kam bere ndonje shkolle artu dhe them se nuk do t ebej por kjo nuk do te me ndaloj te jem kurioz per artsite te tjere dhe te mesoj teknika pikture dhe stile arti te ndryshem....edhe mua me pelqejne vizatimet e tua. them se ti mund te kesh sukses sepse je e talentuar por duhet edhe impenjim per te arrire ate qe ti enderron...

 • Postime: 771
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#22 ne: 16-03-2005, 20:16:07
Faleminderit per fjalet e tua santis. Ne fakt deri tani e mbaj si hobi, jo per me shume per te ardhmen, por s`i dihet se c`behet me vone. Rrugen e kemi te gjate perpara dhe kthesat s`i dime!

Hersia`

 • Postime: 2356
 • Karma: +0/-2
 • Gjinia: Mashkull

#23 ne: 08-05-2005, 12:44:48
Hersiana, te pergezoje se me te vertete jan vepra arti....
jeni unike !

 • Postime: 16
 • Karma: +0/-0

#24 ne: 02-11-2005, 16:21:25
hey pershendetje te gjitheve
une jam e re ne kete forum, pash pikturat dhe vizatimet e juaja ishin vertete shume te bukura dhe te vecanta
po ju tregoj edhe une ca te miat, nuk eshte se vizatoj apo pikturoj bukur thjesht me pelqen sepse eshte menyra me e bukur per tu relaksuar

[attachment[/attachment]

Temat e fundit