Duart e njeriut të shëndrruara në kafshë - Artet e Bukura

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Duart e njeriut të shëndrruara në kafshë

Duart e njeriut të shëndrruara në kafshë

· 1 · 819

  • Postime: 1498
  • Karma: +72/-2

ne: 19-09-2011, 19:30:37
Artisti Guido Daniele eshte i lindur ne Soverato te Italise, ndersa momentalisht jeton dhe punon ne Milano.Ai ka pasur ekspozita te vetat qe ne vitin 1968.Me 1972 , ai ka filluar te punoje si iustrues hiperrealist, duke bashkpunuar me kompani te medha marketingu dhe duke testuar dhe eksperimentuar me teknika te ndryshme te pikturimit.Me 1990 , ai njohtohet me nje pervoje te re artisike-teknika e pikturimit te trupit te njeriut me c'rast ai pikturon trupin e modelit, keto pikturime fotografohen, dhe shfrytezohen si materiale reklamimi, ne evenimente te modes dhe ekspozita.
Kete koleksion teper interesant te ashtuquajtur "Handanimals" e ka filluar kur ka qene duke punuar per nje agjencion te marketingut, per te pikturuar  kasfshe mbi truperat lakuriqe.

Burimi: Kafe Pauze
Perkthyer nga une.

Temat e fundit