Ekspozitë e Mikail Papuçiut në Muzeun Historik Kombëtar - Artet e Bukura

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Ekspozitë e Mikail Papuçiut në Muzeun Historik Kombëtar

Ekspozitë e Mikail Papuçiut në Muzeun Historik Kombëtar

· 1 · 536

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 26-06-2011, 22:23:50
“Arratia e pandreqshme e kohës”, është tematika prej së cilës është frymëzuar artisti Mikail Papuçiu për të realizuar ekspozitën me piktura “Fugit irreparabile tempus”, e çelur pranë Muzeut Historik Kombëtar.
“E kam ndarë në dy pjesë: kam filluar me periudhën dhe kohën e ndarjes së gjërave në materiale fizike dhe pjesa e dytë është ana shpirtërore e gjërave. Dmth koha që kalon si trenat e ndryshkur dhe jeta që ne jetojmë në momentin e sotëm që është humania, njerëzorja. Koha është moment reflektimi, çfarë ngelet është asgjë, hiç”, thotë artisti, Mikail Papuçiu.

37 piktura në vaj, stili, hiper realist, pa anashkaluar as detajet më të imta, si personi që qendron përpra ketyre syve, i pasqyruar në bebet e syrit…

Ekspozita e Mikail Papuciut do të qendrojë e hapur në Galerinë e Muzeut Historik Kombëtar deri më datë 30 qershor. /top channel

Temat e fundit