K O L A ZH E - Artet e Bukura

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

K O L A ZH E

K O L A ZH E

· 8 · 1418

 • Postime: 294
 • Karma: +0/-0

ne: 19-11-2005, 09:17:50
k O L A ZH E qe perziejne mishin me makinat, fotomontazhe te stilit Agit-Prop...ne nje loje kontrasti te fort dhe provokues te nje realiteti qe masakron dhe njekohesisht i mbuluar nga zhurmat e nje shoqerie e pa afte te degjoje.....

               1- Meatscapes
               
               2 -Machine-Animal collages

               3 -Agit-Prop

[attachment[/attachment]

 • Postime: 294
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 19-11-2005, 09:29:39
   
          1- Meatscapes


[attachment[/attachment]

 • Postime: 294
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 19-11-2005, 09:39:02
 

                   2 -Machine-Animal collages


[attachment[/attachment]

 • Postime: 294
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 19-11-2005, 09:42:32
 
                       2 -Machine-Animal collages



[attachment[/attachment]

[attachment[/attachment]

 • Postime: 294
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 19-11-2005, 09:47:59
                       
               3 -Agit-Prop

[attachment[/attachment]

 • Postime: 294
 • Karma: +0/-0

#5 ne: 19-11-2005, 09:59:13
       
         3 -Agit-Prop

[attachment[/attachment]

 • Postime: 5948
 • Karma: +9/-0

#6 ne: 19-11-2005, 09:59:41
S'me pelqyen ato te stilit ''meatscapes'' (?)
Yuck... found them very odd hmmmmm:

Ndersa punimet nga 'Machine-Animal Collages'' seem very interesting :)

 • Postime: 294
 • Karma: +0/-0

#7 ne: 19-11-2005, 10:01:08
Thanks Smiley, si gjithmon je e mrekullueshme :)

    3 -Agit-Prop

[attachment[/attachment]

[attachment[/attachment]

Temat e fundit