Nudo ne Emer te Artit...?! - Artet e Bukura

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Nudo ne Emer te Artit...?!

Nudo ne Emer te Artit...?!

· 5 · 2646

  • Postime: 5503
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

ne: 02-10-2007, 06:53:34
Nudo ne Emer te Artit...?! Po apo Jo?! C'Mendoni, TE VERTETEN...?!

Kohet e Sotme, Arti ne pergjithesi eshte perhapur shume, por edhe me teper Arti Nudo, Arti qe shfaq Lakuriqesi Njerezore. Shohim shume piktura, portrete dhe fotografi nudo dhe shume prej tyre jane tejet artistike, krejt te bukura dhe aspak erotike. Kane nje sensualitet dhe bukuri te vecante, aq sa mendja te shkon menjehere tek Arti qe percjellin dhe mesazhin qe sjell ky Art, sesa tek gjoksi i zbuluar apo kerthiza e vogel qe mund te shohesh.

Atehere, po ju pyes une: Ne Emer te Artit apo per "Hater" te Artit do te pozonint ndonjehere nudo per nje foto artistike por edhe te bukur, apo per ndonje portret nudo qe do donte te pikturonte apo skulpturonte ndonje artist?! Ju lutem, tregoni mendimin tuaj te vertete dhe tregohuni realist ndaj kesaj teme. Dhe mund te jepni (madje do me pelqenit te jepni :)) mendime e ide ne pergjithesi rreth ketij fenomeni. Jeni ndonje cike mendje-hapur ne lidhje me kete gje (dmth open-minded) apo jo?! PSE?!
 
« Editimi i fundit: 04-11-2020, 10:36:08 nga M A X »

  • Postime: 57
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 14-10-2007, 03:16:45
Nudo ne Emer te Artit...?! Po apo Jo?! C'Mendoni, TE VERTETEN...?!

Kohet e Sotme, Arti ne përgjithësi është perhapur shumë, por edhe me tepër Arti Nudo, Arti qe shfaq Lakuriqesi Njerezore. Shohim shumë piktura, portrete dhe fotografi nudo dhe shumë prej tyre janë tejet artistike, krejt te bukura dhe aspak erotike. Kane një sensualitet dhe bukuri te veçantë, aq sa mendja te shkon menjehere tek Arti qe percjellin dhe mesazhin qe sjell ky Art, sesa tek gjoksi i zbuluar apo kerthiza e vogël qe mund te shohësh.

Atëherë, po ju pyes unë: Ne Emer te Artit apo për "Hater" te Artit do të pozonint ndonjëherë nudo për një foto artistike por edhe te bukur, apo për ndonjë portret nudo qe do donte te pikturonte apo skulpturonte ndonjë artist?! Ju lutem, tregoni mendimin tuaj te vërtetë dhe tregohuni realist ndaj kësaj teme. Dhe mund te jepni (madje do me pelqenit te jepni :)) mendime e ide ne përgjithësi rreth këtij fenomeni. Jeni ndonjë cike mendje-hapur në lidhje me këtë gjë (d.m.th. open-minded) apo jo?! PSE?!

Ne emer te artit? Sigurisht qe po. Sdo kisha fare turp.
Tani qe ma kujtove do pikturoje veten time bashke me dy vajza nudo anash meje. Wow rrofsh per idene
 
« Editimi i fundit: 04-11-2020, 10:36:39 nga M A X »

  • Postime: 5503
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

#2 ne: 19-10-2007, 10:45:07
Ne emër te artit? Sigurisht qe po. Sdo kisha fare turp.
Tani qe ma kujtove do pikturoje veten time bashke me dy vajza nudo anash meje. Wow rrofsh për idenë

Hahahaaaa, s'ka perse! Rrofsh ti qe u pergjigje i pari. ;) Mirepres te tjere te diskutojne ketu sa me shpejt, ishalla. ...Dhe jam dakort me ty: JAM PRO NUDITETIT NE EMER TE ARTIT. Te qenit Nudo dhe vete trupi i njeriut ashtu sic ka lindur, eshte Art me vete ne fakt. ;) Thoni JO po deshet. ;)

#3 ne: 20-06-2009, 23:38:29
parimi i artit eshte vet jeta dhe nudo eshte pjes e artit dhe shoqeris kudo ne univerzin tone.te pakten keshtu mendon belushi.

#4 ne: 20-06-2009, 23:43:07
NUDO NE PARIM ESHTE NDIESI
 
« Editimi i fundit: 04-11-2020, 10:37:05 nga M A X »

Temat e fundit