Portrete të ndryshme në një foto të vetme - Artet e Bukura

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Portrete të ndryshme në një foto të vetme

Portrete të ndryshme në një foto të vetme

· 1 · 705

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 22-11-2011, 00:57:01
Një foto hipnotizuese që tregon qindra portrete që shkrihen me njëri-tjetrin është krijuar nga artisti francez Micaël Reynaud, i cili ka përdorur shumë imazhe bardhë e zi për të krijuar këtë vepër arti grafik.

Amalgamation quhet dokumenti GIF (format ndryshimi grafik) që është një format imazhi bitmap. Për herë të parë, imazhet bitmap janë shfaqur në vitin 1987 nëpër televizione dhe përdoreshin për klipe të shkurtra me rezolucion të ulët.

Në këtë foto tiparet femërore shkrihen me ato mashkullore. Reynaud ka theksuar se qëllimi i tij është të krijojë “vepra që habisin”.

“Mundohem që punët e mia të kenë sa më shumë cilësi edhe pse disa mund të më quajnë të çmendur”, ka shkruar artisti francez në faqen e tij në internet. /top channel

amalgamation

Temat e fundit