Veprat e Da Vincit do të bashkohen - Artet e Bukura

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Veprat e Da Vincit do të bashkohen

Veprat e Da Vincit do të bashkohen

· 1 · 501

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 28-07-2011, 11:20:49
Galeria Kombëtare e Londrës dhe muzeu i Luvrit në Paris kanë njoftuar planet për bashkimin e dy versioneve të veprës “Virgjëresha e Shkëmbit”, të Leonardo Davinci.
Luvri do të dërgojë versionin e tij në galerinë e Londrës, ku vepra do të shfaqet si pjesë e një ekspozite të re.

Ndërsa në këmbim, galeria do të dërgojë në Francë pikturën e quajtur “Virgjëresha me Fëmijët dhe Shenjtorët”.

Drejtori i Galerisë Kombëtare, Nicholas Penny ka deklaruar se bota e artit në Britani është e kënaqur për këtë mundësi.

Ai është shprehur se kolegët e tij u janë mirënjohës homologëve francezë për dhënien hua të pikturës së famshme.

Dy ekspozimet do të shënojnë karierën e artistit dhe do të sigurojnë një shans unik për vizitorët që të studiojnë veprat e tij. /top channel

Temat e fundit