Astronomi

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Astronomia - Yjet, Galaktikat, Gjithesia. Tema informative dhe diskutime.


Pergjigje nga: olti

Pamje te reja nga universi

M A X
12-07-2022, 23:49:12
 Screenshot_20220712-234849.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

FB_IMG_1599835970307.jpg

Pergjigje nga: Lajmet, olti

Njeriu ne Hene

12:51
20-02-2021, 01:06:19
...FB_IMG_1609524304683.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
08-02-2021, 09:41:54

Si do te dukej perendimi i diellit ne planetet e tjere te sistemit diellor

Geronimo Villanueva, nje shkencetar i NASA-s ka krijuar nje simulim qe tregon se si do te dukej perendimi i diellit neper planetet e tjere te sistemit tone diellor. Duke qene se planetet e tjere kane permbajtje te ndryshme te atmosferes se tyre, edhe perendimi i diellit do te dukej shume ndryshe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-02-2021, 09:32:00

Toka si nje qenie e gjalle

Scientific Visualization Studio (SVS) e NASA-s ka publikuar nje video qe tregon planetin tone, i cili duket sikur te ishte nje qenie e gjalle. Pamje te marra pergjate shtate diteve ne vitin 2015 kur ne brigjet e Kines po krijohej nje tajfun permblidhen ne nje videoklip 1 minute e 30 sekonda te gjate dhe rezultati eshte spektakular.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

terra planeti toke.jpg
FB_IMG_1600669839774.jpg
Pergjigje nga: olti

Mrekullite e Hapesires

M A X
30-11-2020, 10:49:25
...FB_IMG_1600527205236.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe