Dielli, sic nuk e kemi parë kurrë - Astronomi

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Dielli, sic nuk e kemi parë kurrë

Dielli, sic nuk e kemi parë kurrë

· 1 · 892

  • Postime: 27311
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 23-04-2010, 00:02:01   

Në këto imazhe shfaqet dielli ashtu sic nuk e keni parë asnjëherë. Janë imazhe të jashtëzakonshme të një shpërthimi diellor të transmetuara nga NASA. Fotot janë bërë nga satelitët “ Solar Dynamics Observatory“ nga një agjensi hapësinorë amerikane e cila ka lëshuar në hapësirë një satelit që në muajjin shkurt për vëzhgimin e këtij fenomeni. Janë imazhe të jashtëzakonshme të diellit të na bëjnë të kuptojmë disa fenomene që ndodhin në universin tonë. /Balkanweb/

Temat e fundit