Faqe interneti për të udhëtuar mes planeteve - Astronomi

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Faqe interneti për të udhëtuar mes planeteve

Faqe interneti për të udhëtuar mes planeteve

· 1 · 440

  • Postime: 28197
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 08-09-2011, 23:03:08
Është e mundur të udhëtosh mes planeteve, satelitëve apo asteroidëve duke qendruar ulur përpara kompjuterit të shtëpisë.

Mjafton të lidhesh me një faqe të re interneti të krijuar nga NASA (http://solarsystem.nasa.gov/eyes/) për të njohur të gjitha detajet e sistemit diellor dhe të fundit rreth misioneve hapësinore falë azhornimeve në kohë reale.

“Eyes on the Solar System”, ky është emri i programit, i cili kombinon teknologjinë e videolojrave interaktive me të dhëna të NASA-s.

Programi i nevojshëm për të naviguar mund të shkarkohet falas. /top channel

Temat e fundit