Foto nga hapesira - Astronomi

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Foto nga hapesira

Foto nga hapesira

· 2 · 2830

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 27-12-2009, 00:04:41


Prova e astronauteve te Apollo 11 ne Hene. Ne te majte duken mbetjet e modulit te zbritjes. Fashat e zeza jane hapat e pershkuara nga Armstrong e AldrinGalaksia NGC 6302 ne mjegullnajen e FluturesNje Hene ne SaturnDuket si dore fantazme; ne fakt eshte pulsar PSR B1509-58 i marre nga sateliti ChandraKrateri Erlanger ne HeneToka qe duket si draperGalaksia NGC 4522 ne kostelacionin e VirgjereshesRrjedhje gazi del nga vrima e zeze gjigante ne qender te Galaksise Centauro AKometa Lulin e fotografuar ne 23 shkurt ne Karolinen e VeriutTeleskopi hapsinor Hubble ka fotografuar Titan ndersa le gjurme ne Saturn. Ne te majte, siper unazave, duket si brilant i vogel sateliti Dion

Burimi: Top channel
« Editimi i fundit: 20-01-2012, 13:06:05 nga erlehta »

  • Postime: 7085
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

#1 ne: 20-01-2012, 13:15:59
Foto e meposhtme eshte vertet  spektakolare, nje rregjistrim  infrarot nga ESO-teleskop  Vista ( Visible Infrared Survey Telescope for Astronomy).
 Ky sy gjigand ne hapesire gjendet 700 vjet drite larg Planetit tone dhe ndodhet pikerisht ne yjesine e UjoritTemat e fundit