×

Foto nga hapesira

Foto nga hapesira

· 2 · 2534

  • Postime: 26403
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 27-12-2009, 00:04:41


Prova e astronauteve te Apollo 11 ne Hene. Ne te majte duken mbetjet e modulit te zbritjes. Fashat e zeza jane hapat e pershkuara nga Armstrong e AldrinGalaksia NGC 6302 ne mjegullnajen e FluturesNje Hene ne SaturnDuket si dore fantazme; ne fakt eshte pulsar PSR B1509-58 i marre nga sateliti ChandraKrateri Erlanger ne HeneToka qe duket si draperGalaksia NGC 4522 ne kostelacionin e VirgjereshesRrjedhje gazi del nga vrima e zeze gjigante ne qender te Galaksise Centauro AKometa Lulin e fotografuar ne 23 shkurt ne Karolinen e VeriutTeleskopi hapsinor Hubble ka fotografuar Titan ndersa le gjurme ne Saturn. Ne te majte, siper unazave, duket si brilant i vogel sateliti Dion

Burimi: Top channel
« Editimi i fundit: 20-01-2012, 13:06:05 nga erlehta »

  • Postime: 7049
  • Gjinia: Femer
erlehta
#1 ne: 20-01-2012, 13:15:59
Foto e meposhtme eshte vertet  spektakolare, nje rregjistrim  infrarot nga ESO-teleskop  Vista ( Visible Infrared Survey Telescope for Astronomy).
 Ky sy gjigand ne hapesire gjendet 700 vjet drite larg Planetit tone dhe ndodhet pikerisht ne yjesine e Ujorit 

Vera ne Foto

Nisur nga M A XRubrika Imazhe

Postimi i fundit 29-05-2020, 15:02:12
nga M A X
Foto fenomenale te bera me dron

Nisur nga InfoZRubrika Imazhe

Postimi i fundit 25-05-2020, 13:57:56
nga InfoZ
foto historike shqiptare

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 21-05-2020, 00:55:23
nga InfoZ
foto nga librazhdi

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 20-05-2020, 21:33:52
nga InfoZ
eligerta gjuzi foto

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 20-05-2020, 21:30:26
nga InfoZ