Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: erlehta
« ne: 20-01-2012, 13:15:59 »

Foto e meposhtme eshte vertet  spektakolare, nje rregjistrim  infrarot nga ESO-teleskop  Vista ( Visible Infrared Survey Telescope for Astronomy).
 Ky sy gjigand ne hapesire gjendet 700 vjet drite larg Planetit tone dhe ndodhet pikerisht ne yjesine e UjoritPostuar nga: M A X
« ne: 27-12-2009, 00:04:41 »Prova e astronauteve te Apollo 11 ne Hene. Ne te majte duken mbetjet e modulit te zbritjes. Fashat e zeza jane hapat e pershkuara nga Armstrong e AldrinGalaksia NGC 6302 ne mjegullnajen e FluturesNje Hene ne SaturnDuket si dore fantazme; ne fakt eshte pulsar PSR B1509-58 i marre nga sateliti ChandraKrateri Erlanger ne HeneToka qe duket si draperGalaksia NGC 4522 ne kostelacionin e VirgjereshesRrjedhje gazi del nga vrima e zeze gjigante ne qender te Galaksise Centauro AKometa Lulin e fotografuar ne 23 shkurt ne Karolinen e VeriutTeleskopi hapsinor Hubble ka fotografuar Titan ndersa le gjurme ne Saturn. Ne te majte, siper unazave, duket si brilant i vogel sateliti Dion

Burimi: Top channel