×

Keshtu duket siperfaqja e diellit

Keshtu duket siperfaqja e diellit

· 1 · 128

  • Postime: 26403
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 02-02-2020, 14:30:24
 

Shkencetaret kane arritur t'i bejne siperfaqes se diellit fotografi te detajuara si kurre me pare me ane te nje tipi te ri teleskopi i ndertuar enkas per te vrojtuar yllin tone. Ky teleskop i quajtur Daniel K. Inouye Solar Telescope (DKIST) eshte vendosur ne Maui te Hawaii-t per llogari te "National Science Foundation" te SHBA, ka arritur te marre keto imazhe nga dielli, duke i dhene shkencetareve dhe studiuesve mundesi te tjera per te mesuar me shume rreth tij.
 

Keshtu dalin pefekt fotot ne bikini

Nisur nga M A XRubrika E Bukura

Postimi i fundit 26-06-2019, 15:40:20
nga M A X
Secili njeh dike qe ha keshtu 🤣

Nisur nga M A XRubrika Imazhe

Postimi i fundit 27-03-2019, 21:40:32
nga Monique
Toka eshte e rrumbullaket? Jo te gjithe mendojne keshtu!

Nisur nga M A XRubrika Shkenca

Postimi i fundit 21-05-2019, 07:26:19
nga Parloté
Ushqime kancerogjene? Studimet nuk flasin kështu

Nisur nga BerniRubrika Jeta

Postimi i fundit 11-01-2013, 07:55:38
nga Berni
Kështu Steve Jobs krijoi të ardhmen

Nisur nga M A XRubrika Apple Computer, Inc.

Postimi i fundit 28-08-2011, 23:19:19
nga M A X