Mrekullite e Hapesires - 2 - Astronomi

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Mrekullite e Hapesires

Mrekullite e Hapesires

· 34 · 1101

 • Postime: 28056
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#25 ne: 30-11-2020, 00:48:36
Mjegullnaja NGC 6888 ndodhet 5000 vite-drite larg ne yjësinë e Cygnus.
 

 • Postime: 28056
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#26 ne: 30-11-2020, 00:49:57
Mjegullnaja Flluske ose NGC 7635.
 

 • Postime: 28056
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#27 ne: 30-11-2020, 00:50:57
Grupi i galaktikave Hickson 44.
 

 • Postime: 28056
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#28 ne: 30-11-2020, 10:35:18
Galaktika "Syri i keq", quajtue edhe "Bukuroshja e fjetur", apo Messier 65.
 

 • Postime: 28056
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#29 ne: 30-11-2020, 10:40:27
Yje qe emetojne Rreze-X. Keto yje janë te ngjashem diellin tone dhe ndodhen ne ne nje zone te quajtur "Flatra", e cila eshte te Reja e Vogel e Magelanit. Kjo eshte nje galaktike satelite e galaktikes tone
 

 • Postime: 28056
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#30 ne: 30-11-2020, 10:41:15
Mjegullnaja Helix.
 

 • Postime: 28056
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#31 ne: 30-11-2020, 10:44:01
Ky grup yjesh quhet R-136 dhe ndodhet ne Mjegullnajen Doradus, qe eshte pjese e Rese se Madhe te Magelanit.
 

 • Postime: 28056
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#32 ne: 30-11-2020, 10:47:16
Mjegullnaja NGC 6164-5
 

 • Postime: 28056
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#33 ne: 30-11-2020, 10:49:25
 

Temat e fundit