Neser me 19 mars hena do jete me e bukur se kurre, shikojeni dhe shijojeni - Astronomi

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Neser me 19 mars hena do jete me e bukur se kurre, shikojeni dhe shijojeni

Neser me 19 mars hena do jete me e bukur se kurre, shikojeni dhe shijojeni

· 1 · 1052

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 19-03-2011, 16:31:34
Ju sygjeroj te shikoni henen neser me dat 19 mars, sepse do jete hene e plote, dhe do jete shume afer si objekt ne qiell, plus do kete nje bukuri te vecant, sidomos ju qe keni teleskopa sa do te vegjel do shijoni nje pamje spektakolare. Gjithsesi mund ta shikoni qe sonte ndryshimin e pamjes se henes ne hapesire , sepse pak a shume dallohet afrimi i saje . Ky afrim eshte nje cikel qe ndodh cdo disa vjet dhe nuk perben ndonje aktivitet tjeter pervec ndikimit te oqeaneve ne batice sbatice, gje qe e ben qe nga krijimi i vete sistemit toke-hene.
"Stafi Universalb"
http://www.universalb.com/showthread.php/177-Neser-me-19-mars-hena-do-jete-me-e-bukur-se-kurre-shikojeni-dhe-shijojeni?p=644#post644

Temat e fundit