Nje asteroid me diameter 500m do te kaloje prane tokes te premten - Astronomi

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Nje asteroid me diameter 500m do te kaloje prane tokes te premten

Nje asteroid me diameter 500m do te kaloje prane tokes te premten

· 2 · 373

  • Postime: 27954
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 09-01-2020, 16:38:09
 

"Newsweek" duke iu referuar te dhenave te NASA-s njofton se kete premte pritet qe ky asteroid te kaloje prane planetit tone me nje shpejtesi 9.4 km/s. Por nuk eshte per t'u shqetesuar sepse asteroidi do te kaloje rreth 5.050.000 km larg tokes, ose 13,07 here distanca toke-hene.

  • Postime: 611
  • Karma: +1/-0
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 11-01-2020, 20:15:27
Eshte e shtune sot. Shpetuam  :D

Temat e fundit