×

Nje asteroid me diameter 500m do te kaloje prane tokes te premten

Nje asteroid me diameter 500m do te kaloje prane tokes te premten

· 2 · 137

  • Postime: 26403
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 09-01-2020, 16:38:09
 

"Newsweek" duke iu referuar te dhenave te NASA-s njofton se kete premte pritet qe ky asteroid te kaloje prane planetit tone me nje shpejtesi 9.4 km/s. Por nuk eshte per t'u shqetesuar sepse asteroidi do te kaloje rreth 5.050.000 km larg tokes, ose 13,07 here distanca toke-hene.

  • Postime: 609
  • Gjinia: Mashkull
Ωμέγα
#1 ne: 11-01-2020, 20:15:27
Eshte e shtune sot. Shpetuam  :D
 

Oumuamua - objekti i cuditshem qe eshte vrojtuar te kaloje ne sistemin diellor

Nisur nga InfoZRubrika Astronomi

Postimi i fundit 16-06-2020, 18:48:30
nga InfoZ
Fusha magnetike e Tokës është dobësuar

Nisur nga InfoZRubrika Shkenca

Postimi i fundit 25-05-2020, 12:52:13
nga InfoZ
Si eshte forma e Tokes?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 03-04-2020, 00:05:34
nga M A X
Shqipëria një hap pranë putinizmit dhe erdoganizmit

Nisur nga M A XRubrika Aktualiteti

Postimi i fundit 19-12-2019, 22:04:32
nga Ωμέγα
Tokes po i mbaron toka

Nisur nga M A XRubrika Gjeografia Fizike

Postimi i fundit 19-12-2019, 21:41:58
nga Ramiz