Një asteroid po i drejtohet Tokës - Astronomi

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Një asteroid po i drejtohet Tokës

Një asteroid po i drejtohet Tokës

· 6 · 554

 • Postime: 28197
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 13-04-2011, 00:12:53
Një asteroid i është drejtuar Tokës dhe pritet që të na kalojë shumë pranë në datën 8 nëntor të këtij viti.

I parë për herë të parë në vitin 2005 dhe i quajtur YU55, trupi kërcënues qiellor ka një diametër prej pothuajse 400 metrash dhe ai do të kalojë me të vërtetë fare pranë.

Sipas parashikimit të institutit hapësinor në Universitetin e Kembrixhit, asteroidi do të kalojë në një distancë prej 325 mijë kilometrash prej Tokës, sa 85% e distancës që kemi me Hënën.

Kjo do të jetë hera e parë që një trup qiellor në gjendje të kërcënojë njerëzimin do të kalojë kaq pranë planetit tonë. /top channel

 • Postime: 98
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 18-04-2011, 15:32:35
ahh maxi maxi qe ngel pas top channel dhe mediave qe bejne vetem prapagand :)
nejse po e hap vet nje link te tille dhe kur te bindesh fshije ket artikullin tat mos lejo njerzit te fiksohen ne tru mbas idjotesive te topchannel

 • Postime: 12364
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 18-04-2011, 16:24:24
Ke duhet te besojme ne te shkretet :D

 • Postime: 12364
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 18-04-2011, 16:56:20
e lexova dhe ate po krahasoja lajmin :)

 • Postime: 98
 • Karma: +0/-0

#5 ne: 18-04-2011, 19:32:46
:) ose www.universalb.com per me teper

Temat e fundit