Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: Mishel...............
« ne: 20-02-2013, 13:34:35 »

Dhe hic asgje...vetem fjale dhe panik ne tym
Postuar nga: Shej
« ne: 20-02-2013, 10:44:30 »

Do zoti (zoti?) vjen per ta kerkuar vllai me i madh edhe ti bjere Tokes per inat kur mos ta gjeje. Do vdesim qe do vdesim, te pakten te kemi shancin te vdesim si dinosauret se kshu eshte e merzitshme me gjithe produktet e reja kozmetike qe nuk i bien nder mend per ato kozmotike. Ka lezet dhe pak terbim ne realitet se u ngopa me filma gjithandej.  :D

Tool-Ænima

lool
Postuar nga: lphalo
« ne: 15-12-2010, 15:00:26 »

aiii  eshte e vertet qe ekziston ky apofis por shkalla e rrezikut   sa muj e di une nuk eshte 1:25  ,, eshte 1 me 10 000 me doket , nese e kam kuptuar  mire, por apet si apet ekzistojne raketat nukleare qe e bejne kete komet
guraleca ....
Postuar nga: melush rama
« ne: 15-12-2010, 10:01:05 »

ju lutem mos u qeroditni me kto komente pa lidhje.shkatrrimi i tokes nuk do te ndodh kurr ashtu mendoj une.qdo gje qe ka kriju allahu ne kete bote eshte perfeke.shetitni neper bot dhe zbuloni mrekullit e kesaj bote qe i ka kriju allahu.ama njerzimi ku e ka prek natyren veq e ka shkatrru
Postuar nga: Hollow
« ne: 15-12-2010, 02:19:31 »

Do zoti (zoti?) vjen per ta kerkuar vllai me i madh edhe ti bjere Tokes per inat kur mos ta gjeje. Do vdesim qe do vdesim, te pakten te kemi shancin te vdesim si dinosauret se kshu eshte e merzitshme me gjithe produktet e reja kozmetike qe nuk i bien nder mend per ato kozmotike. Ka lezet dhe pak terbim ne realitet se u ngopa me filma gjithandej.  :D

Tool-Ænima
Postuar nga: anisa oshafi
« ne: 14-12-2010, 22:28:41 »

edhe une besoj qe toka do te shkaterrohet sepse te gjithe e thone kete por ne qoftese do ZOTI ne do te shpetojme te pakten kete mendoj une.
Postuar nga: 4556
« ne: 29-04-2009, 21:45:07 »

edhe  nese  ai  i  afrohet  tokes  nuk do  te  thote  qe  astreoidi  mund  ta  godas  token ,  edhe   30 vjet  gati  njerziy  jan  shume me te  pergaditur  per  ndonje  katastrof   njerzit  edhe tash  kan  shume  metoda   qe  ta  largoj  astreoidin  nga  orbita  e  tokes  

           DO YOU  WANT TO  NOW MORE

 
Postuar nga: dsasda
« ne: 01-04-2009, 22:13:36 »

Shkencetaret kane zbuluar se fundi nje asteroid i cili do i afrohet aq shume tokes sa nuk ka ndodhur kurre me pare nje gje e tille. Asteroidi i quajtur Apophis do te kaloje rreth 40 000 kilometra afer tokes me 13 prill 2029. Keto jane parashikimet e shkencetareve amerikane te universitetit te Miciganit, te cilet sidoqofte perjashtojne mundesine qe ky asteroid te perplaset me token. Por ne cdo rast nje parashikim per nje periudhe kaq te larget nuk mund te jete dhe aq i sakte sa mendohet. Apophis do duket naten e 13 prillit ne Europe, Afrike dhe Azine perendimore. Gjihashtu ky trup qiellor do te afrohet me token dhe ne vitet 2035, 2036, 2037.
Ne rast perplasje pasojat shkaterruese nuk mund te jene globale pasi diametri i asteroidit eshte goxha i vogel (400 metra), por perseri pasojat shkaterruese lokale do mund te jene shume te medha.
Apophis eshte nje nga 600 asteroidet e zbuluar nga astronomet, qe mund te kercenojne token ne te ardhmen.
Postuar nga: SocialNetwork
« ne: 05-09-2008, 16:17:44 »

erlehta ua fute friken miletit ketu sidomos miletit kosovar :P ate dite vetem xhepistat do jene te lumtur se do shijojne pasuri qofte edhe per disa sekonda :)
Postuar nga: Artina..
« ne: 05-09-2008, 15:21:49 »

wAlla edhe une e kom nie qita veq ka gjasa se ka shpetim sepse statcioni hapsinor nderkombetar NASA ka arm met cilat mund ta shmang ket rrezik qe i kanoset tokes e nese jo qka me Boo allahu na shpetoft...! :( :S