Përplasja e 2 asteroidëve, Hubble kap foton e parë - Astronomi

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Përplasja e 2 asteroidëve, Hubble kap foton e parë

Përplasja e 2 asteroidëve, Hubble kap foton e parë

· 1 · 624

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 15-10-2010, 16:54:44
Një shkëndijë e madhe në qiell që ka lënë pas edhe një re pluhuri të ndricuar, është imazhi i parë i kapur nga Toka i përplasjes së dy asteroidëve.

Fotoja e paprecedentë është kapur nga teleskopi Hubble në 29 janar të këtij viti. Gjatë 5 muajve në vazhdim, teleskopi ka ndjekur këtë objekt misterioz që me kalimin e kohës do të shpërbëhet në hapësirë. top channel

Temat e fundit