Si do te dukej perendimi i diellit ne planetet e tjere te sistemit diellor - Astronomi

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si do te dukej perendimi i diellit ne planetet e tjere te sistemit diellor

Si do te dukej perendimi i diellit ne planetet e tjere te sistemit diellor

· 1 · 170

  • Postime: 28062
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 08-02-2021, 09:41:54
Geronimo Villanueva, nje shkencetar i NASA-s ka krijuar nje simulim qe tregon se si do te dukej perendimi i diellit neper planetet e tjere te sistemit tone diellor. Duke qene se planetet e tjere kane permbajtje te ndryshme te atmosferes se tyre, edhe perendimi i diellit do te dukej shume ndryshe ne to, ne krahasim me perendimin e diellit qe ne perjetojme ne Toke. Shikoni videon mepoashte.

Temat e fundit