Statuja 200-mijëvjeçare e gjetur në Hënë - Astronomi

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Statuja 200-mijëvjeçare e gjetur në Hënë

Statuja 200-mijëvjeçare e gjetur në Hënë

· 9 · 1300

 • Postime: 27103
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 31-05-2010, 15:35:41
Një shkencëtar sjell prova që sipërfaqja e Hënës ka qenë e banuar nga jetë inteligjente. Gjeologu Dr. Charles Morris zbuloi se në laboratorin e NASA-së gjendet një statujë femre me krahë në shpinën e saj, të cilën ekipi i APOLLO 11 e solli nga hëna 40 vjet më parë, në vitin 1969. "Kjo nënkupton që në një kohë Hëna ka pasur një atmosferë nxitëse për jetën. Për më tepër, një herë ishte shtëpi e një race të njerëzve të sofistikuar me një sens të lartë të bukurisë", - ka thënë Dr. Charles, për website-n “The Crit”. Këto artikuj kanë bërë të ditur edhe detajet lidhur me përbërjen e "statujës së engjëllit", që përfshin një përzierje të hekurit dhe gurit. Ajo besohet se është gjetur nga astronautët në një shkëmb në një mal hënor. Analizat kimike kanë zbuluar se skulptura është 200 mijë vjet e vjetër, që mund të nënkuptojë se ajo është bërë 170 mijë vjet para se njerëzit të paraqiteshin në Tokë.

Gazeta Standard

 • Postime: 12157
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 31-05-2010, 16:01:15
E pabesueshme me duket.

 • Postime: 22
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 03-06-2010, 23:44:54
JOOOOOOOOO? :P

#3 ne: 16-11-2010, 18:29:11
ku i dihet

#4 ne: 16-11-2010, 20:20:23
Ca s'na fshehin amerikanet... hmmmmm: :-[

 • Postime: 1439
 • Karma: +13/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 16-11-2010, 21:19:53
Ca nuk thone dhe sa nuk tallen :D

 • Postime: 151
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 16-11-2010, 22:30:18
meh. Gazeta Retard ka nevoje per fact checking para se te marre persiper te publikoje lajme nga blogje te rendomta, aq me teper kur daton andej nga viti 2009, ose te presi per 1 prillin e 2011 se nuk ka ardhur akoma. Piksepari, hena nuk ka pasur dhe nuk do te kete ndonjehere atmosfere, per shkak gravitetit te saj shume te vogel, keshtuqe 'teoria' qe dikur hena ka qene shtepi e nje race njerezish te sofistikuar (lol wut?!) eshte komplet false. Se dyti, ne artikullin origjinal shkruhet se NASA i ka hedhur poshte keto patetizma (NASA akuzohej ta kete mbajtur sekret statujen sepse nese do e publikonte do kishte panik nga njerezit) si te paverteta. Arsyeja e ketij shkrimi tip tabloid eshte e thjeshte: Propagande fetare qe ja ka qejfi ti lidhe gjerat hyjnore me shkencen duke pare se shumica po ju iken nga kontrolli e nuk kane me ate luksin e te shpelarit te trurit me histori engjejsh e engjellushesh.

 • Postime: 1162
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 16-11-2010, 22:54:35
mbase e vertete - nese behet fjale per henen qe ndodhet ne cdo klase shkollore per mesim. E dini, ata topat qe i varin lart qe nxenesit ta kene me lehte t'i kuptojne kush eshte hena e kush e marta e kush e merkura.

 • Postime: 277
 • Karma: +0/-0

#8 ne: 18-11-2010, 09:09:55


edhe kete ne laborator e gjeten  :P

Temat e fundit