Takim nga afër me një asteroid - Astronomi

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Takim nga afër me një asteroid

Takim nga afër me një asteroid

· 1 · 548

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 12-10-2010, 19:21:22
Rreth orës 12:50, asteroidi i vogël, “2010 TD54”, ka kaluar pranë Tokës, në një distancë minimale prej 45 mijë kilometrash dhe një shpejtësi prej 18 kilometrash në sekondë.

Bëhej fjalë për një vizitë që nuk kishte asnjë rrezik për planetin tonë.

“Kalimi nga afër përbënte edhe fundin e dukshmërisë të këtij objekti pasi do të lëvizë në orbitën tokësore duke u projektuar në drejtimin e diellit”, shpjegon një ekspert i NASA-s. Top Channel

Temat e fundit