Unazë pluhuri në Rrugën e Qumështit - Astronomi

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Unazë pluhuri në Rrugën e Qumështit

Unazë pluhuri në Rrugën e Qumështit

· 1 · 374

  • Postime: 28197
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 23-06-2011, 02:36:14
Gjendet një unazë gjigande me pluhur të ftohtë në zemër të Rrugës së Qumështit. Është aq e deformuar sa kur shihet në profil duket si një tetë e shtrirë.
Sipas shkencëtarëve, zbulimi shërben si një “fosile” e vjetër, që konfirmon përfundimisht se galaktika ka pasur një të shkuar të dhunshme, ku në qendër të saj ndodhej një vrimë e zezë shumë aktive.

Zbulimi, i bërë nga disa kërkues italianë, është publikuar në revistën “Astrophysical Journal Letters”. /top channel
Toka ka një unazë

Nisur nga M A XRubrika Astronomi

C*ckring apo Unaze per penisin

Nisur nga majkellRubrika Ndjenja

Temat e fundit