Seriozitet eshte ky?? - Bashkepunime | Partneritete

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Seriozitet eshte ky??

Seriozitet eshte ky??

· 20 · 1343

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

ne: 10-06-2009, 00:38:41
Kohet e fundit vej re se partnereve qe bejme per faqet nuk u jepet rendesia e duhur duke i vendosur ata ne nje cep , te crregullt ku smerr vesh i pari te dytin.

E kam fjalen per disa faqe si:
http://www.alb-media.net/
http://www.qyfyre.com/
http://www.lexoje.com/ etj etj ...

Nuk po bej komente te tjera , thjesht ju kerkoj ti vizitoni keto dhe te jepni mendimin tuaj per sa i perket titullit te temes!

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 10-06-2009, 01:31:12
Qellimi i shkembimit te linkeve eshte marrja e vleresimit nga makinat e kerkimit, vecanerisht Google. Pra per rritje Pagerank dhe nivele te larta ne rezultatet e kerkimit (serps).
Keshtu, per sa kohe lidhjet vendosen ne faqe te pare dhe nuk jane etiketuar si Nofollow, cdo gje duhet te jete Ok.
Problem do te ishte kur nuk jane ne faqe te pare dhe kur jane shume fare lidhje te tjera te jashtme (mbi 50) sepse ne kete menyre nuk vleresohen dhe ndiqen nga robotet.

 • Postime: 260
 • Karma: +2/-5

#2 ne: 10-06-2009, 04:20:25
S'shoh ndonje problem ne kete mes, sic e tha dhe max mjafton qe ta kesh ne faqe te pare me dofollow .

 • Postime: 114
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 10-06-2009, 10:45:11
Qellimi i shkembimit te linkeve eshte marrja e vleresimit nga makinat e kerkimit, vecanerisht Google. Pra per rritje Pagerank dhe nivele te larta ne rezultatet e kerkimit (serps).
Keshtu, per sa kohe lidhjet vendosen ne faqe te pare dhe nuk jane etiketuar si Nofollow, cdo gje duhet te jete Ok.
Problem do te ishte kur nuk jane ne faqe te pare dhe kur jane shume fare lidhje te tjera te jashtme (mbi 50) sepse ne kete menyre nuk vleresohen dhe ndiqen nga robotet.

Faktikisht nuk jam shume dakort! Une luftoj per njohje njerezish ne faqe dhe jo per trafik makinash! Vizitori qe e njeh nje faqe, e vlereson dhe kthehet eshte me i rendesisshem se nje trafik kalimthi nga makinat e kerkimit. UrL ta kuptoj shqetesimin, eshte stresuese kur sheh se reklama per te cilen ke rene dakort ka perfunduar ne nje cep ku nuk ka burre nene ta shohe :(

 • Postime: 328
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 10-06-2009, 13:18:50
Vizitori qe e njeh nje faqe, e vlereson dhe kthehet eshte me i rendesisshem se nje trafik kalimthi nga makinat e kerkimit.
...Edhe une jam i ketij mendimi!

 • Postime: 577
 • Karma: +0/-0

#5 ne: 10-06-2009, 14:26:36
well, une personalisht shkembimet e linkeve i perdor per pagerank. Pra, synimi im tek linket eshte per SEO. Une keshtu veproj me te gjithe partneret, pra linket jane te gjjitha ne ate vend, nuk eshte se e mbaj paraprakisht te fshehur kete fakt. Megjithate, te gjitha sugjerimet jane te mirepritura persa i perket pozicionimit te linkeve :)


@MAX: Nja 15-20 linke i hoqa sepse nuk ishin respektuar termat, dhe gjithashtu do te heq dhe te tjere sepse e kam kuptuar gabimin tek Qyfyre.com

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 10-06-2009, 21:29:09
Thjesht nuk eshte qellimi i partneritetit i njeaneshem...
Pra jo vetem per SEO por ka edhe qellime te tjera.
Ps : qellimi im eshte qe Shqiperia.gr ta njohin te gjithe vizitoret nga greqia .

Prandaj kerkoj edhe me teper seriozitet . 
Fundja nese me mbushet mendja i kerkoj nderpreje te bashkepunimit me kto faqe edhe mbaroji filmi .

 • Postime: 238
 • Karma: +1/-1
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 11-06-2009, 10:11:34
well, une personalisht shkembimet e linkeve i perdor per pagerank. Pra, synimi im tek linket eshte per SEO. Une keshtu veproj me te gjithe partneret, pra linket jane te gjjitha ne ate vend, nuk eshte se e mbaj paraprakisht te fshehur kete fakt. Megjithate, te gjitha sugjerimet jane te mirepritura persa i perket pozicionimit te linkeve :)


@MAX: Nja 15-20 linke i hoqa sepse nuk ishin respektuar termat, dhe gjithashtu do te heq dhe te tjere sepse e kam kuptuar gabimin tek Qyfyre.com

Kur te vej ndonjedite Google faqen ne blacklist nga ai spam linkesh qe ke mos u habit.
Nuk e di kush ta paska fiksu ne mendje keq qe shkembimi i linkeve ne menyre masive te ndihmon ne seo. Eshte krejt e kunderta. Ne faqe rekomandet tek 30 link max, jo me shume e tek 100 link ne gjeneral (linke te brendeshme apo te jashteme) keshtu qe tek partneret tek 20 linke i ke normale.

Para se te perjashtohesh fare nga google bej nje rregullim linkeve, selekto 20-30 cope edhe renditi tamam sepse me then te drejten edhe mua sme pelqen fare kjo gje qe ben ti edhe do i bashkohem mendimit te URL. Un nuk dua link, dua nje link cilesor e qe te me rrespektoj,

Me vjen keq qe ta them por nese brenga nje kohe nuk ndryshon menyren e te arsyetuarit e paraqitjes se linkeve do me detyrosh qe te heq linkun nga faqja ime se vallahi un qe e di qe kam link aty e me duhet 5 minuta me e gjet ku eshte jo me tjetri qe don me vizituar apo pare dicka :D

 • Postime: 577
 • Karma: +0/-0

#8 ne: 11-06-2009, 13:54:37
Keni plotesisht te drejte... aty ka shuume shume linke outgoing, keshtu qe po i sistemoj

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 11-06-2009, 18:58:51
Faktikisht nuk jam shume dakort! Une luftoj per njohje njerezish ne faqe dhe jo per trafik makinash! Vizitori qe e njeh nje faqe, e vlereson dhe kthehet eshte me i rendesisshem se nje trafik kalimthi nga makinat e kerkimit. UrL ta kuptoj shqetesimin, eshte stresuese kur sheh se reklama per te cilen ke rene dakort ka perfunduar ne nje cep ku nuk ka burre nene ta shohe :(

Kjo qe thua ti qendron, por dhe ajo qe shpjegova une ka rendesine e vet. Varet se cilat jane interesant kryesore.
Nese interesi i pare eshte perfitimi, atehere vizitoret kalimthi jane me vlefshem sepse jane pikerisht keta qe kane me shume prirje te marrin ne konsiderate dhe klikojne reklamat. Ndryshe nga nje perdorues i perhershem qe i injoron ato.

Nese qellimi kryesor eshte krijimi i nje baze te shendoshe anetaresh besnike, atehere ka shume rendesi kjo qe thua ti Mandi.

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 11-06-2009, 20:33:34
Gjithsesi MAX nuk eshte serioze qe te vendosesh ne ate menyre partneret si per partneret po ashtu edhe per vete ate faqe.

Une kur vizitoj nje faqe i jap shume rendesi sistemimit te saj , shume kerkesa i kam refuzuar vetem per keto arsye . Mos sistemimi i faqes dhe mashtrimi i userve.

 • Postime: 111
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 16-06-2009, 03:08:16
Kohet e fundit vej re se partnereve qe bejme per faqet nuk u jepet rendesia e duhur duke i vendosur ata ne nje cep , te crregullt ku smerr vesh i pari te dytin.

E kam fjalen per disa faqe si:
http://www.alb-media.net/
http://www.qyfyre.com/
http://www.lexoje.com/ etj etj ...

Nuk po bej komente te tjera , thjesht ju kerkoj ti vizitoni keto dhe te jepni mendimin tuaj per sa i perket titullit te temes!

hehe
jam shum dakord me ty edhe me mandin, por ne liste duht te shtosh edhe cokollata.com ;)

 • Postime: 577
 • Karma: +0/-0

#12 ne: 16-06-2009, 13:03:04
mjaft e vertete... beni si them un, mos beni si bej un! :P
btw linket te cokollata nuk shihen as nga google ne frontpage...

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 16-06-2009, 18:16:48
hehe
jam shum dakord me ty edhe me mandin, por ne liste duht te shtosh edhe cokollata.com ;)Pse nuk jane te sistemuar partneret aty?

Gjithashtu te gjithe ata qe une kam bere partneritet kane qene ne dijeni per kete , menyren se si do vihen faqet e tyre ne cokollata.com .

Ne faqe te pare une skam asnje informacion pervec horoskopit qe shtova kohet e fundit. Keshtu qe sdoja te beja nje faqe te brendeshme 'Partneret' dhe ti vendosja aty.

Salvator kete edhe ti personalisht e dije qe ne fillim, dhe e ke pare qe ne fillim qe kemi bere ndrrim linkesh , perse nuk me the qe athere ?

 • Postime: 111
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 16-06-2009, 20:34:43


Pse nuk jane te sistemuar partneret aty?

Salvator kete edhe ti personalisht e dije qe ne fillim, dhe e ke pare qe ne fillim qe kemi bere ndrrim linkesh , perse nuk me the qe athere ?


Te ishte noi problem i madh per mua do te kisha then , por me qe po u fliste per sistemimin e linkeve ne disa faqe, te kujtova qe edhe cokollata linket uk i ka te sistemuara mire per dy arsyeje:

1. pse linket nuk ndodhen te kryefaqja e cokollates por te nje faqe e topalbania qe cokollata i merre me iframe.

2. nqs qellimi esht te besh te njohur i faqe linket nuk duhen mcefur ashty sic jan tek cokollata, sepse ashtu ke vetem ti fitim.

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 16-06-2009, 20:43:31


1. pse linket nuk ndodhen te kryefaqja e cokollates por te nje faqe e topalbania qe cokollata i merre me iframe.

Sepse cokollata.com ka ban ne google adsene dhe per kte arsye eshte ne iframe ( per te mos humbur ato 200 dollar ne muaj


2. nqs qellimi esht te besh te njohur i faqe linket nuk duhen mcefur ashty sic jan tek cokollata, sepse ashtu ke vetem ti fitim.

E thashe me siper indexi i faqes eshte thjesht si intro qe ka vetem faqe lidhese dhe ska asnje tjeter permbajtje , gje qe jua kam bere te ditur te gjitheve partnereve qe ne fillim. Gjithashtu aty kam dhe faqet e mija po njelloj si tuajat , as me font me te madh dhe as me color red

 • Postime: 577
 • Karma: +0/-0

#16 ne: 16-06-2009, 21:35:01


Pse nuk jane te sistemuar partneret aty?

Gjithashtu te gjithe ata qe une kam bere partneritet kane qene ne dijeni per kete , menyren se si do vihen faqet e tyre ne cokollata.com .

Ne faqe te pare une skam asnje informacion pervec horoskopit qe shtova kohet e fundit. Keshtu qe sdoja te beja nje faqe te brendeshme 'Partneret' dhe ti vendosja aty.

Salvator kete edhe ti personalisht e dije qe ne fillim, dhe e ke pare qe ne fillim qe kemi bere ndrrim linkesh , perse nuk me the qe athere ?

edhe ti e ke pare qe ne fillim sesi ishin linket tek qyfyre dhe lexoje. Qe ne krijimin e ketyre faqjeve nuk ka ndryshuar menyra e vendosjes se linkeve. Pse nuk me the qe atehere?!

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 16-06-2009, 23:12:40
Sepse cokollata.com ka ban ne google adsene dhe per kte arsye eshte ne iframe ( per te mos humbur ato 200 dollar ne muaj

Ju do te humbni te gjithe llogarine nese do te vazhdoni keshtu.
Ku ke pare qe nje faqe te kete permbajtje vetem reklama nga Adsense dhe gati asgje tjeter?


Dua te shtoj gjithashtu se do te ishte me mire sikur marredheniet mes webmasterave shqiptare te karakterizohen nga mirekuptimi dhe sinqeriteti i ndersjellte. Nese ka probleme serioze mes dy paleve eshte me e udhes qe te zgjidhen ne privat duke mos bere shume zhurme  publike, qe ne shume raste me shume prish se rregullon pune.

#18 ne: 18-06-2009, 21:15:33
Sa qesharak qe eshte ky webmaster, din vetem te qaj dhe te ankohet per te tjert dhe vet eshte me i keqi te keqve. Ka te drejte Overdoza dhe salvatori si ske turp qe bo ankesa te tilla? qenke komplet njeri i pafytyr mire e tha overdoza edhe ti e din se ku i vendosin ata edhe ata nuk i fshehin si i fsheh ti.
Vetem ti perfiton nga kto shkembime dhe ke guxim me u qajt? Turp te kesh.

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 19-06-2009, 00:41:47
Ti pse ske nick te rregjistruar ?

Temat e fundit