Biologji / Kimi

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime ne lidhje me biologjine dhe kimine.

Pergjigje nga: olti, Lajmet, eva xhallari

Metalet dhe aliazhet

M A X
16-03-2021, 19:58:28
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: olti, ~AnnA~, SYKA

Evolucioni - Teoria e evolucionit

M A X
22-12-2019, 23:24:46
...teoria evolucionit evolucioni evolution.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Mishel...............
26-06-2013, 09:54:05

Cfare eshte Masa Molekulare?

Masa molekulare e një molekule është masa e përgjithshme e të gjitha atomeve që përbëjnë molekulën. Ky shembull shembull ilustron mënyrën e gjetjes së masës molekulare të një komponimi ose molekule.Problem molekular molekularGjeni masën molekulare të sheqerit të tryezës (saharozë), e cila ka një...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
22-11-2011, 23:08:07

Një peshk Ton me peshë 400 kg

Kur peshkatari Carlos Rafael, doli në det të hapur në SHBA me peshkarexhën e tij të vogël, asnjëherë nuk e kishte menduar se atë ditë do të kapte një peshk me vlerë 500 mijë dollarë. Në rrjetat e peshkatarit, atë ditë, ngeci peshku më i madh i kapur ndonjëherë në historinë e njerëzimit, një ton ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
10-09-2011, 10:10:55

Virusi qe transformon fluturat në zombi

Është shkruar në ADN “magjia” që i jep mundësi një virusi të hipnotizojë vemjet e fluturave duke i transformuar në “zombi” gati për vetëvrasje. Falë një geni të quajtur “egt”, virusi merr kontrollin total të viktimës së tij, duke e detyruar të hajë natë e ditë derisa ngordh, duke infektuar edhe ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: adem hasanaj, lirkaa

Vepra e Luan Memushit.

*
adem hasanaj
01-05-2011, 23:22:32
Kerkoj vepren e Luan Memushit Biollogjia  Humane
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-02-2011, 14:00:02

Botë dhe specie të panjohura

Toka është ende e pasur me vende të pazbuluara, kështu sipas një kërkimi të BE dhe Bankës Botërore rreth 30 përqind e planetit është e paarritshme nga njerëzit dhe çdo vit zbulohen 18 mijë specie të rejaBotë dhe specie të panjohuraKafshë që nuk janë parë kurrë më parë dhe qytetë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
24-10-2010, 23:02:25

Alarmi i biodiversitetit, planeti Tokë po vdes

Historia e jetës jo njerëzore në planetin Tokë gjatë dekadave të fundit, teksa gjenden gjithnjë e më pak vende të gjelbëra, mund të përmblidhet më së miri me një fjalë të vetme: humbjeAlarmi i biodiversitetit, planeti Tokë po vdesHistoria e jetës jo njerëzore në planetin Tokë gj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe