Frymemarrja - Biologji / Kimi

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Frymemarrja

  Frymemarrja

  · 3 · 3374

  • Postime: 2
  • Karma: +0/-0

  ne: 12-01-2010, 22:16:13
  Mirmbrema.mund te me ndihmoje njeri se kam nji pyetja? cdo te ndodhte ne qarkullimin e gjakut kur sasia e dioksidit te karbonit eshte shume e madhe?  :pafshim
  « Editimi i fundit: 13-01-2010, 00:15:13 nga M A X »
  *


  #1 ne: 12-01-2010, 22:29:22
  Qarkullimi i gjakut ngadalesohet, temperatura trupore ulet dhe ekziston rreziku i vdekjes nga hipotermia ose nga asfiskimi. Shpesoj te te ndihmoje kjo.

  Burimi: Wiki Answers :D

  • Postime: 1416
  • Karma: +13/-5
  • Gjinia: Mashkull

  #2 ne: 13-01-2010, 01:46:01
  shumë e sunqert :D
  Emri:

  Email:
  Verifikimi:
  Flamuri yne ka ngjyre?: