Leku


×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Bota e punes dhe biznesit. Tema informative dhe diskutime.

Reporter
27-07-2023, 22:46:12

Bizneset në Shqipëri, të shqetësuara nga qeveria, krimi dhe media

Qeveria, krimi dhe media kanë kthyer investitorët në shënjestër për t'u shantazhuar dhe zhvatur duke e bërë të vështirë të bërit biznes në Shqipëri, vëren raporti vjetor i Departamentit të Shtetit mbi klimën e investimeve të huaja, një raport që përmbledh shqetësimet kryesore të investitorëve në...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


njerezit e suksesshem.jpg
Ωμέγα
15-03-2021, 23:50:29

Kur jemi më efikasë në punë: Natën apo herët në mëngjes?

Ata që punojnë shumë dhe flenë pak orë gjatë natës janë më pak efikas në punë. Kjo sipas një studimi vëzhgimor të kryer mbi mijëra finlandezë dhe të botuar së fundmi në “Occupational & Environmental Medicine.Ata që ngrihen herët në mëngjes si laureshaTë ashtuquajturit “lauresha”, ose kronotipat ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe
12:51
18-10-2020, 19:27:08

Si “meritokracia” e maskon mediokritetin

Duket se është koha për një raund tjetër sulmesh ndaj konceptit të meritokracisë. Vetë termi u shpik nga një prej kritikëve të tij, Majkëll Jang, në librin e tij “Ngritja e meritokracisë”. Por herë pas here dikush do të synojë të lëshojë një shigjetë ndaj saj, sikurse bën Lani Ginier me librin e...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
06-05-2020, 22:30:03

Lufta për ‘Duty Free’ u kthye në test lakmues për klimën e investimeve të huaja

Edhe pse nuk ka një kontratë qiraje që nga gushti i vitit 2019, kompania “Albania Duty Free Distribution”, ADFD – në pronësi të bashkëshortes së gjyqtarit të Apelit të Tiranës, Gjin Gjoni vazhdon të ushtrojë aktivitetin si magazinë doganore në Rinas; megjithë kundërshtimin e koncesionarit të aer...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
10-04-2020, 11:06:47

FMN-ja paralajmëron depresionin më të thellë që nga vitet ’30

Kryetarja e Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN), Kristalina Georgieva deklaroi se pandemia e koronavirusit mund të shkaktojë krizën më të thellë ekonomike që nga viti 1930.Georgieva tha se koronavirusi mund të ndikojë në një ngadalësim ekonomik “të frikshëm”. Ajo shtoi se bota mund të përballet me...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

bota neser.jpg