Nga 1 Korriku, në Ballkan pa “roaming” - Leku

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Nga 1 Korriku, në Ballkan pa “roaming”

Nga 1 Korriku, në Ballkan pa “roaming”

· 4 · 880

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 02-07-2019, 13:58:07

 • Postime: 4267
 • Karma: +73/-57

#1 ne: 02-07-2019, 21:27:32
Une si e kam informacionin, deri ne vitin 2021, nuk hiqet Roamingu plotesisht. Tarifat do te zvogelohen dukshem, por jo te hiqen plotesisht.

 

 • Postime: 7093
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 13-07-2019, 04:59:26
Roaming te ben shume surpriza, ndaj duhet bere kujdes. E thena me te beren jane shumë larg.

 • Postime: 3239
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 18-09-2019, 14:24:59
Nese je nga kompania A1 ne Maqedonin e Veriut dhe shkone ne Kosove ose Shqiperi, paguan:
1. 5 den/min nese bene tel ne Maqedoni.
2. 2.9 den/min nese te bejn telefone.
3. 2.63 den/sms nese dergon ose pranon sms. (1 euro - 61.5 den)


Telekom MK.
Roaming Ballkani Perëndimor

Çmime të volitshme për roaming shërbime me Serbinë, Malin e Zi, Bosnjën dhe Hercegovinën, Shqipëri dhe Kosovë. Çmimet vlejnë për të gjithë postpejd shfrytëzuesit privatë ekzistues dhe të ri.
   Çmimi
   
Thirrje drejt Maqedonisë, Serbisë, Malit të Zi, BH-së, Shqipëri dhe Kosovë    5,04 den./min.
SMS porosi e dërguar *    2,63 den./SMS
Thirrje hyrëse (pranuese) nga Maqedonia, Serbia,
Mali i Zi, BH-ja, Shqipëri dhe Kosovë    2,90 den./min.
Interneti    1,90 den./MB
« Editimi i fundit: 19-09-2019, 14:47:36 nga Gjumashi »

Temat e fundit