×
Hyrja
Profili

Si mund te behesh Milionier?

Si mund te behesh Milionier?

· 73 · 31587

 • Postime: 195
endritii
#25 ne: 01-11-2007, 19:03:25
Duhet te kesh nje besim te madh ne vetvete, duhet te rrezikosh shume dhe nese deshton te mos hidherohesh por te behesh me i forte dhe te kesh nje mendje qe nuk mund te mposhtet kollaj nga cdo lloj problemi apo pengese. dhe e fundit dhe me e rendesishmja duhet te kesh nje mal me lek qe te perballosh cdo gje........

 • Postime: 114
mifefee
#26 ne: 20-11-2007, 01:43:51
Une nuk e kuptoj perse ketu shumica bazohen ne rrugen negative per ti ngjitur keto shkalle. Ishin disa kokrra ketu qe pergjigjeshin "korrupsioni, genjeshtra, vjedhja..." - po c`keni more me kete rruge? Folni per menyren tuaj si do ngjiteshit dhe pike, apo ate rruge doni te merrni edhe ju?

Nje njeri me vullnet te pavdekshem, punetor, inteligjent dhe me dijet e duhura do te arrinte atje ku duhej. Normale qe cdonjeri ka kerkesat dhe limitet e tij ne deshirat qe ka.

Nje gje s`kuptoj une: perse puna e ndershme s`vihet shume ne konsiderate ne Shqiperi, ndersa jashte vendit ulin kurrizin e punojne si kafshe????
nazmie
#27 ne: 13-04-2008, 08:42:40
A e ka njeri formulen?

Apo sepaku ndonjë këshillë?

si te bahem epasur
Veronica
#28 ne: 16-04-2008, 19:57:48
Kur ke menquri je milioner dhe multimiliarder.Vero nica nga Gjakova, :P

 • Postime: 2
Bashkim kad
#29 ne: 06-05-2008, 17:29:19
A e ka njeri formulen?

Apo sepaku ndonjë këshillë?
;)

 • Postime: 2
Bashkim kad
#30 ne: 06-05-2008, 17:32:00
 hmmmmm:+ 10000000 = milioner

 • Postime: 2
neritan
#31 ne: 11-05-2008, 19:04:23
max pytje e qellume edhe unë jam i interesuar ne ket drejtim  hmmmmm: hmmmmm:

 • Postime: 855
 • Gjinia: Femer
Ami
#32 ne: 16-05-2008, 11:36:16
Jua them une nje metode super te shpejte se si mund te behesh milioner:

Je injorant i pashkolle (por me diploma fallso) dhe nuk di as nga lidhet gomari?
Deshiron te behesh milioner, ose edhe miliarder?

Atehere behu politikan ne shqiperi, vidh sa te mundesh e ku te mundesh. Vidhe e gerryeje deri ne palce kete popull budalle qe te votoi ty. Shto sa te mundesh taksa per çdo gje, e te gjitha futi ne xhepin tend.

Te me "falin" militantet e politikaneve tane, por kjo qe po them eshte thjeshte nje "copez" (e madhe ama) e ketij realiteti ne Shqiperine tone.

 • Postime: 1
auditori
#33 ne: 11-06-2008, 09:45:54
[si mendon te behesh milioner ne valuten e Lekut apo ne ndonje valute me te qendrueshme)

 • Postime: 196
bilderberg
#34 ne: 02-09-2008, 23:05:14
Stock market. Bleni 10 mijë shares nga $1 dhe prisni derisa te shkojnë ne $100. Ne këtë moment do të jeni milionere. Tashi si do i gjeni shares qe do bëjnë një kercim te tillë për një kohe te shkurter, kjo është pyetje për dike tjetër se po ta dija vet do e kisha bërë me kohe :D

Kalofshi mirë!

Ti merresh me bursen??

Nejse keshilla ime eshte te merreni me Trading ONLINE (mjafton te keni kompjuter personal) duke operuar ne Burse me ane te Options, Forex, Derivates,covered warrants etj. Nuk eshte e veshtire te operosh ne burse, dhe nuk eshte e nevojshme te jeni diplomuar ne ekonomik pasi mjafton te keni njohurite baze ne lidhje me prodhimet dhe instrumentat finaciare qe perdoren per te operuar!!

Se çfare eshte T. Online nje shpjegim e ke ni ketu: http://en.wikipedia.org/wiki/Direct_access_trading

FILLONI DHE INFORMOHUNI MBI KETE MUNDESI PER TE JETUAR PASI SHTE NDER TE PAKTAT QE MUND T'JU SIGUROJE FITIME ME TE CILAT ME VONE MUND TE INVESTONI KONKRETISHT DUKE HAPUR NJE NDERRMARRJE, DYQAN ETJ!!
ilirhalimi
#35 ne: 13-07-2009, 00:44:07
pershendetje enderura redaksi me respek qe sipas mundesive ki liber te ma dergoni per ms pc si te behesh milijoner  nga donal tramp
lumturije veseli
#36 ne: 20-10-2009, 18:51:15
uhaaaa  sa  mejr eshte  te  behesh   miljones

 • Postime: 5
brelina
#37 ne: 28-10-2009, 16:32:41
 hmmmmm: hmmmmm:auauaau kjo esht nje prej deshirave te mia qe te behem milionere, por shtrohet pyetja se po si te behem milionere???
edhe pse pak esht veshtir se ne kosov po jon pagat shum te ulta
per mu ba milioner .
por shum po kam deshir ma dit se si mundem te behem milionere ahahahh
vetem shpresoj qe nje dit te behem milionere

 • Postime: 49
 • Gjinia: Mashkull
mrgashi
#38 ne: 28-10-2009, 19:30:36
A e ka njeri formulen?

Apo sepaku ndonje keshille?
Un mendoi qe jan vetem 2 hapa, deri tek suksesi pa keto nuk fukcionon askund ne bot:
- Kredia dhe Investimi.

Kredi se pse paraja bjen parane.
Investim ne Fabrike, fabrik e cila ben nje produkt te nevojshem per cdo njeri.

 • Postime: 83
 • Gjinia: Mashkull
teverlani
#39 ne: 28-10-2009, 19:50:25
me plaqkit nji bank hmmmmm:

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#40 ne: 28-10-2009, 20:48:36
Un mendoi qe jan vetem 2 hapa, deri tek suksesi pa keto nuk fukcionon askund ne bot:
- Kredia dhe Investimi.

Kredi se pse paraja bjen parane.


kapital dhe investim

kredia te "gropos" me keq jo vetem qe ste sjell te ardhura por ben qe te humbesh dhe ato qe ke.

 • Postime: 49
 • Gjinia: Mashkull
mrgashi
#41 ne: 29-10-2009, 00:43:50
Faleminderit per citim
E kapitali nga vjen?
Ju pershendes.

Ketu ne zvicer blen shtepin 3-kateshe 700-mi fr,
dhe paguan banken fillimin nje her 10%, dhe tani cdo muaj 1200 fr,
shtepin  2-katshe e jep me qera 2 nga 1500 fr = 3000 fr - minus 1200 fr bankes po mbesin fitim 1800 fr ne muaj dhe krejt kjo me ndimen e bankes.

Logaria per 10 vite
Keto 1800 fr fitim ne muaj per 10 vite bejn: chf : 216 000,-
Prap larg milionit, por pa njers! ;)

 • Postime: 31
E vogel
#42 ne: 29-10-2009, 01:57:10
te marresh pjese ne "Kush do te behet milioner"

 • Postime: 1402
 • Gjinia: Mashkull
CTS
#43 ne: 20-11-2009, 21:09:10
Te mashtrosh, te besh si Berisha, dhe ti zesh gocen e tij per dashnore. Kjo eshte menyra me e kollajshme per tu bere milioner.

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#44 ne: 20-11-2009, 22:40:44
Te mashtrosh, te besh si Berisha, dhe ti zesh gocen e tij per dashnore. Kjo eshte menyra me e kollajshme per tu bere milioner.

hahahaaaa shoku mos me thuaj qe do behesh milioner e ti LOL

 • Postime: 1402
 • Gjinia: Mashkull
CTS
#45 ne: 21-11-2009, 00:35:49
hahahaaaa shoku mos me thuaj qe do behesh milioner e ti LOL

Ne ato ujra jam, po spo di not :D

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#46 ne: 21-11-2009, 12:39:51


Ketu ne zvicer blen shtepin 3-kateshe 700-mi fr,
dhe paguan banken fillimin nje her 10%, dhe tani cdo muaj 1200 fr,
shtepin  2-katshe e jep me qera 2 nga 1500 fr = 3000 fr - minus 1200 fr bankes po mbesin fitim 1800 fr ne muaj dhe krejt kjo me ndimen e bankes.

Logaria per 10 vite
Keto 1800 fr fitim ne muaj per 10 vite bejn: chf : 216 000,-
Prap larg milionit, por pa njers! ;)

a flet per Zvicren ti ne rregull je atehere kur ben llogarite, se ketu ne Shqiperi interesat bankare te groposin te gjalle kredia eshte gjeja me e keqe qe mund ti ndodhe biznesit e con direkt ne falimentim; spo flas per biznese te pista ku qellimi i tyre eshte pastrimi i parase e sju plas shume per bankat qe te kuptohemi
« Editimi i fundit: 21-12-2009, 22:00:32 nga Shejtania e UJKUT »

 • Postime: 2568
vullkani
#47 ne: 27-11-2009, 20:58:16
milioner mund te behesh duke bredhur boten ca kohe me ca pun te ndryshme
psh duke vjedhur ndonje bank ca rug te vogla etj etj

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#48 ne: 27-11-2009, 20:59:51
ose te merresh me tregti mielli te bardhe pershembull  :P :D

 • Postime: 2568
vullkani
#49 ne: 27-11-2009, 21:01:17
po ajo ishte pra te besh disa ruge
 

Anti-shpifja, një ligj që mund të mbrojë oligarkët

Nisur nga M A XRubrika Aktualiteti

Postimi i fundit 11-09-2020, 10:59:49
nga InfoZ
Si mund te ngadalsojme plakjen

Nisur nga InfoZRubrika Jeta

Postimi i fundit 10-09-2020, 00:22:10
nga InfoZ
Si mund te keni kaluar koronavirus pa e ditur

Nisur nga InfoZRubrika Jeta

Postimi i fundit 10-09-2020, 00:12:31
nga InfoZ
6 menyra se si mund te infektoheni me Koronavirus sipas OBSH

Nisur nga M A XRubrika Jeta

Postimi i fundit 16-07-2020, 00:24:05
nga M A X
Dexamethason quhet ilaçi qe mund te na shpetoje nga koronavirus

Nisur nga M A XRubrika Jeta

Postimi i fundit 17-06-2020, 19:31:11
nga erlehta