×
Hyrja
Profili

Si mund te behesh Milionier?

Si mund te behesh Milionier?

· 73 · 31630

 • Postime: 66
 • Gjinia: Mashkull
MAJMUNI1
#50 ne: 27-12-2009, 05:33:53
per ty ber milioner jan vetem dy rrug, rruga e ligjeshme , dhe rruga e pa ligjeshme. me rrug te ligjeshme duhen breza dhe shum veshtiresi, me rrug te paligjshme mjafton te behesh debutet ne shqiperi ose te vjedhesh grabisesh te meresh me kondraband, por duhet pat parasysh qe gjithmon keni te beni me rrexiqe te medha, e keni vet ne dor, ne se sgjidhni rrugen e ndershme skeni per tu ber kurr , por ne se ju e filloni ate rrug brezat e tu ne te ardhmen do ta ken ate fat, po ne se do merni te pandershmen , e keni pak shanc qe dhe tja dilni mban per tu ber milioner.po existon mundesia qe dhe te mos i gezoni ju ato miliona, paci fat

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#51 ne: 27-12-2009, 12:29:28
mgjate dhe e ligjshmja dhe e paligjshmja po nuk pate guxim e po nuk ishe i hurit dhe i litarit pra tmeresisht i shkathet dhe i zgjuar sbehesh dot i tille mendoj une

 • Postime: 66
 • Gjinia: Mashkull
MAJMUNI1
#52 ne: 27-12-2009, 12:53:03
te rruga e ndershme ske si tregon veten te hurit e te litarit shejtane se ste len vitytet,ndesta rruga e pa ligjshme te jep mundesin ti ncjerresh ne pah ato aftesi

 • Postime: 691
 • Gjinia: Mashkull
SocialNetwork
#53 ne: 27-12-2009, 13:00:43
te rruga e ndershme ske si tregon veten te hurit e te litarit shejtane se ste len vitytet,ndesta rruga e pa ligjshme te jep mundesin ti ncjerresh ne pah ato aftesiPo kur te te fusin brenda ty ca aftesishe do nxjerresh ne pah??? sepse en Shqiperi ndoshta mund te paguash x para per te dale por jashte sdo tia dije njeri kush je etj... Paraja ilegale gezohet perkohesisht dhe jo perjetesisht.

 • Postime: 66
 • Gjinia: Mashkull
MAJMUNI1
#54 ne: 27-12-2009, 13:15:56
duhet te me kuptosh me thell mua, un i kishja me shejtanen po ti sme ke ndjek dhe ste ve faj Progres

 • Postime: 2
alexander87
#55 ne: 07-01-2010, 19:20:13
duhet te duash te behesh milionar pastaj te behesh

 • Postime: 123
sektor
#56 ne: 24-04-2011, 17:20:44
Milioner mund te behesh nese ke informacione perpara se ti kene te tjeret.

 • Postime: 1402
 • Gjinia: Mashkull
CTS
#57 ne: 13-05-2011, 18:00:23
Jua them une nje metode super te shpejte se si mund te behesh milioner:

Je injorant i pashkolle (por me diploma fallso) dhe nuk di as nga lidhet gomari?
Deshiron te behesh milioner, ose edhe miliarder?

Atehere behu politikan ne shqiperi, vidh sa te mundesh e ku te mundesh. Vidhe e gerryeje deri ne palce kete popull budalle qe te votoi ty. Shto sa te mundesh taksa per çdo gje, e te gjitha futi ne xhepin tend.

Te me "falin" militantet e politikaneve tane, por kjo qe po them eshte thjeshte nje "copez" (e madhe ama) e ketij realiteti ne Shqiperine tone.

Te lumte pushka, tu degjua krisma ne gjithe boten. Me ty jam o xhan.

 • Postime: 1402
 • Gjinia: Mashkull
CTS
#58 ne: 23-05-2011, 19:24:16
Te kesh mbiemrin Berisha e te jesh nga Tropoja.

 • Postime: 7452
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#59 ne: 23-05-2011, 19:26:04
LOL LOL LOL  e sakte.

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer
dreamm
#60 ne: 23-05-2011, 21:28:32
Te kesh mbiemrin Berisha e te jesh nga Tropoja.

hahhahaa do te te mbys ty. :D
Si ika nga Shqiperia mor zot. :D :D

 • Postime: 3257
 • Gjinia: Mashkull
Gjumashi
#61 ne: 23-05-2011, 21:51:31
dreamm, asnjeher nuk eshte von per tu rikthyer?

Fare leht, beje ate qe nuk e ben asnjeri.
Fillo e puno!

 • Postime: 229
Passion
#62 ne: 23-01-2020, 07:26:11
Kjo tema me kujton disa shkembime mesazhesh me z Koco Kokdhima tashme e 13 vite me pare,rreth nje rubrike qe pat hapur me titullin ekzakt si tema ketu.

Ca grimca idesh  asokohe te miat i'a tregova ,e ne keshillat e tija inkurajuese .

Milioner s'u bera.  :D

 • Postime: 1752
 • Gjinia: Femer
Parloté
#63 ne: 23-01-2020, 10:24:41
A e ka njeri formulen?

Apo se paku ndonje keshille?

Këtu në DK, besoj edhe në vende tjera, blerja dhe renovimi i pasurisë së patundshme të bën milioner pas 10-20 viteve (e kushtëzuar puna/rroga e mirë dhe një depozitë rreth 30 000 euro).
Më e shpejta është investimi në gastronomi. Pa kapital fillestar, me një kreditor me réntë 25 %, dhe punë e mund (harroje jetën sociale), milionin e ke brenda 2-4 viteve.   :)

 • Postime: 7452
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#64 ne: 23-01-2020, 16:38:50
Ik ne cazino e luaj... nje gje eshte e sigurte: o behesh o s’behesh..:P

 • Postime: 26639
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#65 ne: 23-01-2020, 17:34:44
Këtu në DK, besoj edhe në vende tjera, blerja dhe renovimi i pasurisë së patundshme të bën milioner pas 10-20 viteve (e kushtëzuar puna/rroga e mirë dhe një depozitë rreth 30 000 euro).
Më e shpejta është investimi në gastronomi. Pa kapital fillestar, me një kreditor me réntë 25 %, dhe punë e mund (harroje jetën sociale), milionin e ke brenda 2-4 viteve.   :)

Nuk eshte aq e lehte jo. Ne EU taksat e punetorit dhe ato te zyres se finances te masakrojne. 100 mije euro e lart fitimi fillon te marre shteti gjysmen.

 • Postime: 1752
 • Gjinia: Femer
Parloté
#66 ne: 23-01-2020, 18:04:29
Nuk eshte aq e lehte jo. Ne EU taksat e punetorit dhe ato te zyres se finances te masakrojne. 100 mije euro e lart fitimi fillon te marre shteti gjysmen.

E vërtetë, se harrova të shtoj se bëhet milioner edhe shteti  ;) Por neve këtu na ka lehtësuar top taksat partia udhëheqëse e parafundit  :)

 • Postime: 7452
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#67 ne: 23-01-2020, 18:36:57
Edhe 999.999 me duhen dhe e kepus milionshin... kam hap nje llogari gofundme... kini ca kini dergoini qe te behet shoku juaj milioner..:D

 • Postime: 1752
 • Gjinia: Femer
Parloté
#68 ne: 23-01-2020, 18:45:22
Edhe 999.999 me duhen dhe e kepus milionshin... kam hap nje llogari gofundme... kini ca kini dergoini qe te behet shoku juaj milioner..:D

 LOL

 • Postime: 7065
 • Gjinia: Femer
erlehta
#69 ne: 23-01-2020, 19:57:49
Edhe 999.999 me duhen dhe e kepus milionshin... kam hap nje llogari gofundme... kini ca kini dergoini qe te behet shoku juaj milioner..:D

Qe neser ne Western Union 😂😂

 • Postime: 7452
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#70 ne: 23-01-2020, 20:09:47
Qe neser ne Western Union 😂😂
mos rej se sdo te flas me goje...😝🤣🤣🤣🤣

 • Postime: 7065
 • Gjinia: Femer
erlehta
#71 ne: 29-01-2020, 07:09:39
Sterio të erdhën ?
Kodi 123456789😂😂😂

 • Postime: 7452
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#72 ne: 11-02-2020, 19:39:37
Ka ndonjeri nai mendim per me siper se kete shkalle e kena kalu qe ne 2012 ne ... lol

Temat e fundit