Start-Up

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Hapat e para ne boten e biznesit

M A X
17-03-2011, 00:33:02

6 pyetje që duhet të bëni përpara se të filloni një biznes

1.Mendoni se keni atë cfarë duhet?Nuk e kemi për karakteristika personale- ose jo vetëm karakteristika personale. Mendoni se keni të gjithë ato aftësi, energji, para, njerëz dhe njohuri për të filluar një biznes? Themeluesit të cilët identifikojnë me kujdes dhe vlerësojnë burimet e tyre në ndjek...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ByOne
03-09-2011, 18:42:53

Definicioni i kontratës së punësimit?

Kontrata e punësimit është një marrëveshje në mes të dy e me shume palëve. Në këtë marrëveshje, punëdhënsi kërkon nga punëtori/ja të punojë ose të ofrojë shërbime për të cilat paguhen. Megjithatë, ju nuk duheni të jenë të punësuar që të keni kontratë. Kontratat poashtu jipet nëse jeni të vetëpun...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ByOne
25-06-2011, 02:09:27

Nëse filloni të punoni atë që keni dëshirë, nuk do të punoni kurrë më në jetë

Nëse filloni të punoni atë që keni dëshirë, nuk do të punoni kurrë më në jetëBrajan TrejsiNjëra nga fshetësitë e mëdha të suksesit financiar ësht edhë ajo se duhet të punoni atë punë që ju pëlqen. Njëra nga përgjegjësitë themelore në jetë është që të zbuloni se çfarë pune bëni me kënaqësi, për ç...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: ekonomi, olti

Leksion i shkurter mbi bazat e investimit

*
ekonomi
27-10-2009, 20:49:53
egzon bislimi nga ferizaji
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: volluna, Germania, Anesti

Ideja e juaj e biznesit!

volluna
06-02-2009, 14:38:32
na ka zene kriza 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
HardBoss
09-10-2008, 22:39:49

Plani dhe Analiza

Mund te me ndihmoni diqka ne lidhje me Planin dhe Analizen e nje biznesi. Kam per te bere nje punim dhe nese mund te me keshilloni ndopak.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
01-12-2007, 15:55:56

Numri i bizneseve të reja, 18% më i lartë

Shumë sipërmarrës kanë marrë iniciativën për të hapur një biznes të ri.Sipas të dhënave zyrtare, gjatë vitit 2006 është konstatuar një rritje e shpejtë e ndërmarrjeve të reja të krijuara rishtazi, e përkatësisht me 14.372 subjekte të reja, nga të cilat 108 biznese janë me kapita...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe