Sporte Ekstreme

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Bota e sporteve ekstreme

M A X
01-09-2011, 13:29:21

Artet Marciale

Kinë, kohë të vështira për artet maricialeKohë të vështira për artet marciale në vendin e kung fusë. Sipas agjencisë së lajmeve “Kina e Re”, në provinca të ndryshme ku ndodhen shkollat tradicionale të dyluftimit po pakësohen gjithnjë e më shumë studentët. Nga fundi i viteve ’90, vetëm në provinc...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

FB_IMG_1613773758220.jpg
Pergjigje nga: Stellina, olti

Serena Williams fiton Australian Open

stellina
10-08-2022, 09:31:14
 R-1-1536x1024.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

robin_krasniqi_20201011_165226_0.jpg
Pergjigje nga: epoxi, Lajmet, olti

Robin Krasniqi (info foto video)

Epoka X
29-11-2020, 23:12:36
Na ben krenar
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Hamit Gashi
28-05-2012, 15:15:05

Chelsea para Cityt në garë për Ibran

Presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi, raportohet se është duke u përgatitur t’i shesë Zlatan Ibrahimovic dhe Robinhon gjatë verës.Corriere dello Sport bën të ditur se Berlusconi do t’i sakrifikojë të dy sulmuesit me qëllim që ta mbajë mbrojtësin Thiago Silva dhe po ashtu të krijojë fonde për ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Hamit Gashi
21-05-2012, 21:52:58

Kagawa Kushton 20 milion euro

Shefi ekzekutiv i Borussia Dortmundit, Hans-Joachim Watzke, e ka bërë të qartë se Shinji Kagawa nuk do të largohet për pak para nga kampioni i Gjermanisë. Mesfushori japonez dëshiron të largohet nga Dormundi këtë verë dhe planifikon të transferohet në Ligën Premier, ndërsa Manchester Unitedi udh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-11-2011, 01:45:16

Turneu në boks “Adem Jashari”

Në prag të festës mbarëkombëtare 28 nëntorit, Ditës së Flamurit, asociacionet sportive të Kosovës organizojnë aktivitete për ta shënuar këtë datë me rëndësi kombëtare.Federata e Boksit të Kosovës nesër organizon turneun ndërkombëtar të 13 –tin me radhë “Adem Jashari“. Ky manifestim është në patr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
25-11-2011, 16:17:16

Sportistja e paralizuar pëson aksident, çohet në këmbë

E paralizuara pëson aksident, çohet në këmbëNjë nënkampione olimpike në Pekin 2008 në garat me biçikleta për të paralizuar shpreson të konkurrojë në Londër 2012, mbi një biçikletë të vërtetë, pasi një aksident i risolli në funksionim këmbët. Holandezja Monique van der Vorst, sot 27-vjeçare, mbet...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
06-11-2011, 23:42:37

Frazier, legjenda drejt shuarjes

Ish-kampioni i botës në boks në peshat e rënda, Joe Frazier, është shtruar në një spital në gjendje të rëndë për shkak të ndërlikimeve nga një kancer të mëlçi, informoi të dielën manaxheri i tij. “Smoking Joe”, i bërë i famshëm për shkak të dueleve të tij epike me legjendën tjetër Muhamed Ali, u...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
11-09-2011, 20:50:03

Shqipëria organizatore e Kampionatit Europian peshëngritjes për të rritur

Shqipëria organizatore e Kampionatit EuropianKandidatura e Tiranës triumfon me 4 vota më tepër ndaj Polonisë në votimin e bordit të peshëngritjes evropiane. Kështu Shqipëria ka fituar të drejtën e organizimit të Kampionatit Evropian të Peshëngritjes për të Rritur, në vitin 2014....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
03-07-2011, 14:21:46

Peshëngritje, Daniel Godelli, Kampion Bote

Daniel Godelli u shpall sot Kampion i Botës për të rinj. Peshëngritësi shqiptar triumfoi në kategorinë e peshës së tij.Kampionati u zhvillua në Pineng të Malajzisë.Godelli mori dy medalje të argjendta, në shkëputje dhe në shtytje, dhe një medalje të artë në dygarësh.140 kg e ngritura me suks...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
13-06-2011, 23:21:20

Historia e Kupës Libertadores

Në vitin 1960, në gjurmët e Kupës së Kampionëve europiane, lindi në Amerikën e Jugut Kupa Libertadores, e quajtur kështu në nderim të çlirimtarëve, herojve të luftërave për pavarësi të vendeve latinoamerikaneHistoria e Kupës LibertadoresKupa Libertadores lindi zyrtarisht në viti...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: julian bushgjoka, Capkenja, KingS00l

Ju pëlqen te luani Bilardo

*
julian bushgjoka
22-11-2010, 12:45:05
]
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
01-07-2010, 01:52:54

Wimbledon, eleminohet Federer

Një ditë e zezë për mbretin e Wimbledon-it. Roger Federer, kampioni në fuqi, u eleminuar në çerekfinale nga Tomas Berdych që ka triumfuar pas 2 orë e 35 minuta lojë, me rezulttain 6-4, 3-6, 6-1, 6-4.Çeku në gjysmëfinale do të përballet me serbin Novak Djokovic që ka mundur tajvanezin Yen-Hsun Lu...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
24-06-2010, 15:38:44

E pabesueshme në Wimbledon, loja zgjat 10 orë

Zgjat për 10 orë pa ndalim ndeshja mes francezit Nicolas Mahut dhe amerikanit John Isner, duke thyer çdo rekord të mëparshëm për lojën më të gjatë.Pa dalë ende një fitues, pas barazimit 59-59, ndeshja është ndërprerë për shkak të errësirës.Rekordi i maparshëm për këtë turne është shënuar në 1969...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
13-05-2010, 12:31:16

Pasioni për sportin e zhytjes

Mot fantastik. Det i qetë. Diell me bollëk. Është tamam trinomi i duhur për një ditë aventurash në det. Është fundjavë në vijën bregdetare të Durrësit. Bregu sapo ka mbetur pas dhe peshkarexha KANUD po përgatitet për një ekspeditë të re.Djemtë kanë zënë vendet e tyre. Varka me të cilin vozisim l...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
05-05-2010, 10:07:33

Tenis, Shqipëria në Kupën Devis për herë të parë

Ka përfunduar në Tiranë kupa “Perlat Voshtina” në tenis, e cila u zhvillua nga data 1 deri në 4 maj.Në finalen e këtij viti u përballën Gurash Hasani nga Kosova dhe Ferhat Istrefi nga Maqedonia por tenist i klubit Tirana. Istrefi i lindur në Suedi ka arritur të fitojë me dy sete këtë finale me r...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
07-01-2010, 12:17:43

Te luajme buling

Nuk kerkon force. Mjafton nje shenjester e mire dhe loja shkon si duhet. Flasim per bulingun, disa e quajne sport, disa te tjere thjesht zbavitje.Kjo loje nuk perjashton as me te vegjlit, te cilet i gjen kurdohere ne keto salla.Lora, Kejsi dhe Jola shpesh here preferojne t’i kaloje oret e lira d...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-12-2009, 01:56:49

Mike Tyson

 Mike Tyson/ Përjetësisht në ringELVIS MITCHELLNjë prej gjërave që më habiti tek dokumentari i Jim Toback është pjesa kur ju flisni se keni astmë. Dua të them, ju shkonit çdo herë në ring me idenë për të fituar ndeshjen me shpejtësi, sepse kishit frikë se nuk do të ishit në gjendje të merrnit fr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
20-11-2009, 21:59:56

Kosova, me nje peshengrites ne Boteror

Nje kosovar per herete pare ne nje Boteror te Peshengritjes. Ky eshte lajmi qe mberrin nga shteti me i ri i globit, i cili do te debutoje me 17 nentor ne nje kompeticion te tille nderkombetar si Kampionati Boteror i Peshengritjes, qe do te zhvillohet ne Korene e Jugut, turne qe do te zgjase de...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
20-11-2009, 00:58:36

Semenya do te mbaje titullin

Semenya do te mbaje titullinFederata Nderkombetare e Atletikes ka vendosur qe Caster Semenya do te mbaje titullin e marre ne Berlin ne garen e 800 metrave per femra.Qeveria afrikano-jugore, avokatet e atletes dhe federata kane arritur nje marreveshje ne baze te se ciles Semenya do te mbaje medal...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
16-06-2009, 09:18:14

Xhimi Marku merr cmimin "Personalitet 2009" ne Angli!

Gazeta e komunitetit shqiptar ne Angli, “The Albanian”, ndau cmimet “Personalitetet e vitit 2009”. Xhimi Marku, fituesi i konkursit burri me i forte ne Britanine e Madhe, si dhe deputeti laburist John Grogan ishin me te votuarit nga lexuesit e gazetes. Cmimi iu dha atyre gjate nje ceremonie ne p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
02-12-2008, 14:42:42

Ermal Kuqo, ylli shqiptar i koshit

Ermal Kuqo, ylli shqiptar i koshit"Në harkun e pak viteve, synoj të flitet për titujt që Pamesa fitoi me mua"Në ekranin e telefonit të tij, në sfond mban një foto të djalit të tij, Luka. Ai ka ardhur në jetë më 20 shtator në Valencia dhe ky ishte një prej momenteve më emocionues në jetën e Ermal...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Ermal Hakani
11-06-2008, 11:13:19

BARDHYL ANGJELI, nje nga simbolet e Basketbollit Shqiptar

Magjia e Basketbollit mberriti ne Fier vetem ne fund te viteve 1930. Ishin studentet fierake ne Normalen e Elbasanit qe e sollen kete loje ne qytetin e tyre. Ne fillim ne menyre amatore e me tej pas mbarimit te luftes, basketbolli do te behet nje loj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
24-05-2008, 15:27:19

Majk Tajson: Alkool, drogë dhe festa. Kjo është jeta ime

"Nëse, siç ka shkruar Joyce Carol Oates, boksi është bërë teatri tragjik i Amerikës", atëherë Majk Tajson, ish-kampioni i botës në peshat e rënda, "njeriu më i keq në botë", sipas përcaktimit të tij, mund të ishte punësuar në rolin e protagonistit. Është ende gjallë, plot 41 vjeç, me një borxh m...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Desire, guest11984

SPORTET EKSTREME

Desire
30-03-2008, 11:59:28
lol Dude
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
15-02-2008, 13:50:26

"Kosovo Kid" në listën e gjigandëve të versionit WBA

Elvir Muriqi cilësohet mes pretendentëve për titullBoksieri kosovar Elvir Muriqi ka rishkruar emrin e tij mes më të mirëve në peshat gjysmë të rënda, duke hyrë në klasifikimin e 15 më të mirëve të versionit WBA. "Kosovo Kid" i ka mjaftuar një fitore me "Knock Out" teknik ndaj Xh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
05-01-2008, 12:11:17

Luan Krasniqi, në ring më 8 mars

Boksieri kosovar i kategorisë së rëndë, Luan Krasniqi, do tërikthehet në ring më 8 mars të këtij viti, ku do të sfidojë ukrainasin Aleksander Dimitrenko, bëri të ditur të premten agjencia gjermane e lajmeve DPA. Krasniqi do të luftojë me kolegun e tij të kompanisë promovuese “Universum” për titu...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
23-03-2007, 08:12:17

Lajme nga Boksi

ME KUOTË TEJET TË MIRË MË AFËR TITULLIT TË KAMPIONIT BOTËROR  Pas prashtrimit të pyetjeve të fundit, përfundimit të fotografimeve dhe dhënjeve të autogrameve te fundit, Luan Krasniqi, mbase mund të pushonte. Nga ngarkesa e ditëve të shkuara, boksieri i kategorisë së rëndë nga Rottweili, pak sa u...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
05-03-2007, 22:27:35

Boksieri shqiptar Qato eshte shpallur kampion i Evropes !

Boksieri shqiptar Kreshinik Qato eshte shpallur kampion i Evropes per vendet ekstrakomunitare.Ne ndeshjen e zhvilluar mbremjen e te shtunes ne pallatin e sportit "Asllan Rusi" ne Tirane, 28 vjeçari Qato ka fituar ndaj rusit 36-vjeçar, Aleksander Zaitsev me pike pas 12 randeve.Keshtu, Qato fiton ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
28-02-2007, 13:14:48

Volejboll per femra, Teuta ngre lart Kupën e Shqipërisë !

Teuta - Dinamo 3-0(25-18, 25-21, 25-20)TEUTA: E.Muho, A.Hoxha, Begiç, Naumenko, Dume, Zheleznikova, J.Muho, Sadiku, Macukulli, Xheka, Bogeva. Trajner: E. JazexhiuDINAMO: Shatku, Ar.Prenga, Sallaku, S.Uka, Xhyliu, Gjonaj, Meçollari, Qoli, Shkoza, F.Harxhi, K.Harxhi. Trajner: Sh. UkaGjyqtarë: R. O...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
28-08-2006, 14:47:48

10 sportistët më të pasur në botë!

1. Tiger Woods81.7 milione euroSporti: Golf Datëlindja: 30 dhjetor 1975 Kombësia: Amerikane2. Schumacher58 milione euroSporti: Pilot, Formula 1Skuadra: FerrariDatëlindja: 3 janar 196Kombësia: Gjermane3. Beckham35.2 milione euroSporti: FutbollSku...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

I Pakapshem
28-07-2006, 19:35:31

Shit-blerje dhe lajme te tjera nga NBA

Bullsat me ne fund blejne nje lojtar te kalibrit te madh. Mbas nje oferte per $60 milion per kater vjet, qendra e Pistons Ben Wallace ka pranuar te luaj per Chicagon. Kjo blerje do ta beje chicagon nje nga skuadrat kontendente te konferences se lindjes. Gjithashtu levizjet qe beri paxson per te ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe