×
Hyrja
Profili

Chelsea para Cityt në garë për Ibran

Chelsea para Cityt në garë për Ibran

· 1 · 323

  • Postime: 28
Hamit Gashi
ne: 28-05-2012, 15:15:05


Presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi, raportohet se është duke u përgatitur t’i shesë Zlatan Ibrahimovic dhe Robinhon gjatë verës.


Corriere dello Sport bën të ditur se Berlusconi do t’i sakrifikojë të dy sulmuesit me qëllim që ta mbajë mbrojtësin Thiago Silva dhe po ashtu të krijojë fonde për një program rindërtues të Milanit këtë verë.

Edhe pse Manchester City ka shprehur interesim për Ibran, Chelsea tashmë shihet si favorit për suedezin. Ibra do të arrinte në Stamford Bridge si zëvendësim i drejtpërdrejtë për Didier Drogban.
Sidoqoftë edhe Cityt mbetet në garë, në veçantë nëse përshin Carlos Tevez në ofertë.


Burimi: http://veqsport.blogspot.com/2012/05...per-ibran.html