Shqipëria organizatore e Kampionatit Europian peshëngritjes për të rritur - Sporte Ekstreme

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Shqipëria organizatore e Kampionatit Europian peshëngritjes për të rritur

  Shqipëria organizatore e Kampionatit Europian peshëngritjes për të rritur

  · 1 · 746

  • Postime: 28631
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  ne: 11-09-2011, 20:50:03
  Shqipëria organizatore e Kampionatit Europian

  Kandidatura e Tiranës triumfon me 4 vota më tepër ndaj Polonisë në votimin e bordit të peshëngritjes evropiane. Kështu Shqipëria ka fituar të drejtën e organizimit të Kampionatit Evropian të Peshëngritjes për të Rritur, në vitin 2014. Është hera e parë, që një veprimtari e këtij niveli organizohet në Tiranë, ndërsa para 3 vjetësh është organizuar në Durrës Evropiani i Peshëngritjes për të Rinj. Tirana do të jetë destinacioni i një tjetër evenimenti madhor sportiv, pasi kryeqyteti shqiptar ka fituar të drejtën e organizimit të Kampionatit Evropian të Peshëngritjes për të Rritur në vitin 2014. Sipas presidentit të Federatës Shqiptare të Peshëngritjes, Esat Ademi, i cili ishte i pranishëm në këtë mbledhje, që u mbajt në kryeqytetin e Rumanisë, Bukuresht, bordi i organizimit që qeveris peshëngritjen kontinentale, ka votuar me 4 vota më tepër, në favor të kandidaturës së Shqipërisë kundrejt asaj të Polonisë. Votimi ka qenë i fshehtë dhe është zhvilluar nën vëzhgimin e kreut të peshëngritjes botërore, Tamas Ajan. “Është një moment i një krenarie të veçantë, - ka deklaruar presidenti i Federatës Shqiptare të Peshëngritjes, Esat Ademi. MAPO.al
  Emri:

  Email:
  Verifikimi:
  Flamuri yne ka ngjyre?: