Postim i ri

×

Postim i ri

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: Vip News
« ne: 30-01-2023, 07:50:10 »

 
Postuar nga: Vip News
« ne: 30-01-2023, 07:49:38 »

 

 
Postuar nga: Vip News
« ne: 30-01-2023, 07:49:06 »

 

 

 
Postuar nga: Vip News
« ne: 30-01-2023, 07:47:50 »

 
Postuar nga: M A X
« ne: 31-08-2022, 20:25:40 »

Tani nuk është se e kam ndjek ne detaje si është puna, por sapo doli ne krah te Rames iu turren si me bukë në traste dhe filluan ta sulmojnë për gjithçka dhe t'i mohojnë çdo meritë, që për mendimin tim është gabim.
Postuar nga: SteriOtipi B
« ne: 31-08-2022, 16:28:04 »

Ate thom ene un.:P
Persa kohe zihet me grushta me te 260 në bote kampion do mbetet.:P
Postuar nga: Parloté
« ne: 31-08-2022, 15:37:02 »


Ishte dobet, me ate nivel qe paraqiti cudi qe eshte kampion.

Kryesorja është kampion 😁
Postuar nga: SteriOtipi B
« ne: 31-08-2022, 14:24:32 »

Ishte dobet, me ate nivel qe paraqiti cudi qe eshte kampion.
Postuar nga: M A X
« ne: 25-08-2022, 13:30:15 »

Florian Marku dhe ndeshjet 100% te sigurta.

Boksi eshte nje nder sportet qe ka shume kampione. Kjo per shkak te peshave te ndryshme, federatave, agjensive, titujve dhe kontratave te ndryshme.
Mirepo dhe ne boks ka njefare rregulli.
Jane kater federata boterore, WBA, WBC, WBO dhe IBF.
Per cilin titull lufton Florian Marku?
Florian Marku i perket kategorise welterweight, nje kategori qe ka njohur legjenda si Manny Pacquiao apo Floyd Mayweather.
Aktualisht kampion i unifikuar ne tre federata per kete peshe eshte Errol Spence Jr. perveç federates WBO ku kampion eshte Terence Crawford.
Atehere pse Floriani nuk ndeshet per titullin boteror? Dhe nese nuk ndeshet per titullin boteror, per çfare titulli ndeshet?

Florian Marku na ka treguar ne vitet e fundit se eshte shume i zoti te fitoje ndeshje 100% te sigurta me boksiere qe nuk jane as ne top dhjeteshen e peshes se vet, te cilat i mbeshtjell me nje marketing patriotik duke ngritur peshe zemrat e shqipeve.
Kontrata private pa shume lidhje me federatat.
Mirepo shqiptaret nuk jane sot aq te etur per pak fame nderkombetare dhe te paditur.
Kemi patur Luan Krasniqin qe ndeshej me Klitchko. Per mos te folur per sporte te tjera si mundja apo peshengritja ku kemi marre medalje.

Atehere per çfare gjithe kjo gjurulldi?
Ky eshte stili i marketingut te Connor McGregor (ose Dana White). Bej zhurme, ulerit, bej gjeste me kembe e me duar qe te rritet vemendja per disa ndeshje te merzitshme me rezultat te fiksuar.
Jopo ai nuk e njihte shqiptarin, jopo i tregova shqiptarin, jopo kenget e Nojzit dhe shqiponja te gjoksi. Mbush Air Albania dhe bej para te lehta me reklamen e nje ndeshjeje stervitore.

Nese Floriani do admirimin dhe respektin e shqiptareve te organizoje meçe te verteta me kampione, fjala vjen me Canelo Alvarez qe eshte 4 kg me i rende dhe 1 cm me i shkurter se ai.
Deri atehere, te vazhdoje te beje gjoja sikur bokson ne garazhin e shtepise.

Lolita Albania
Postuar nga: 12:51
« ne: 21-02-2021, 08:51:12 »

Boksieri shqiptar Florian Marku arriti të mbajë edhe një herë tjetër lart flamurin kuqezi, pasi mposhti në Londër boksierin anglez Rylan Charlton.

Pas 9 raundeve trajneri i boksierit anglez hodhi peshqirin dhe të dorëzohej, pasi boksieri i tij nuk po mundte t’i përballonte grushtimet e njëpasnjëshme të kampionit kuqezi.

Kjo është fitorja e tetë e Florian Markut në boks, ndërkohë që regjistron edhe një barazim në muajin dhjetor, ndërsa ende nuk e njeh shijen e humbjes.

Një fitore e madhe për boksierin shqiptar, që tashmë sheh më lart për t’u ndeshur me boksierë edhe më të rëndësishëm në Angli./ora news