×

Post reply

Emri:
Email:
Titulli:
Ikona e mesazhit:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

shtyp alt+s per te postuar ose alt+p per ta kontrolluar


Permbledhje

Postuar nga: erlehta
« ne: 23-04-2019, 19:45:48 »


Dhe mundesisht shtepine sa me larg qendrave te kulteve.....se as shtepia ste mbron :(

Tamam😒
Postuar nga: Mishel...............
« ne: 23-04-2019, 15:58:53 »

Erdhi koha te kesh frike te dalesh nga shtepia


Dhe mundesisht shtepine sa me larg qendrave te kulteve.....se as shtepia ste mbron :(
Postuar nga: erlehta
« ne: 23-04-2019, 15:30:52 »

Erdhi koha te kesh frike te dalesh nga shtepia
Postuar nga: M A X
« ne: 21-04-2019, 19:12:38 »

Postuar nga: M A X
« ne: 21-04-2019, 19:09:01 »

Pashkët në Sri Lanka janë kthyer në një tragjedi të vërtetë. 207 persona kanë mbetur të vdekur dhe mbi 500 janë plagosur. Janë shënjestruar të krishterët vendin ishullor.
Daily Mail raporton se 8 shpërthime të forta janë dëgjuar afër hoteleve dhe kishave të personave që kanë hedhur veten e tyre në erë.
Mes të vdekurve ka amerikanë, britanikë dhe holandezë. Autoritetet bëjnë me dije se 7 persona janë arrestuar për këto ngjarje.

Raportohet se të paktën 45 vetë janë vrarë në Colombo, ku tre hotele dhe një kishë u goditën, 67 janë vrarë në sulmin e kishës në Negombo, në veri të kryeqytetit dhe 25 persona kanë humbur jetën në një kishë në qytetin e Batticaloa, në lindje të vendit.

Qeveria e Sri Lankës ka vendosur të shpallë gjendjen e shtetrrethimit nga ora 18:00 me orën lokale (14:30 me orën tonë) deri në 6 të mëngjesit të nesërm. Lajmin e bën me dije e përditshmja Navami. /Lapsi.al