Bota Sot - 12

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajme nga bota dhe diskutime ne lidhje me arenen nderkombetare

Berni
21-10-2006, 15:09:57

SHBA dhe Evropa do dënohen për mbështetjen ndaj hebrenjve !

Deklaratat e Presidentit Iranian AhmadinexhaditSapo ka rënë disi në paqe çështja e Koresë së Veriut, ja ku nxjerr kokën sërish një problem i mprehtë e bërthamor. Bëhet fjalë për Iranin dhe deklaratat e ashpra të Presidentit Ahmadinexhad. Dje ai u është rikthyer sulmeve ndaj komu...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Donik
19-10-2006, 10:52:49

LUFTA QE SOLLI PUSHIMIN E LUFTËS NE LINDJEN E MESME

Shkruan : Selim GOKAJKur ne zgjedhjet e fundit parlamentare ne Izrael fitoipartia Kadima,kryeministri I ri palestinez beri njedeklarate duke i bere te njohur opinionit publik boteror seKadima do te thote lufte. Pikerisht kete lufte,bota do tashihte shume shpejt, kur ushtria izrailite do te fillo...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Sirio00, patrioti

NR.2 i Al-Kaides...

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Donik
27-07-2006, 15:33:17

Palestina: Sulltani dhe Shejtani

Ky artikull i përhapur në Internet është shkruar nga Israel Shamir, gazetar izraelit në Jafa, i emigruar në Israel nga Rusia dhe që njihet për qëndrime atnisioniste.  Sulltani është i mirë, vetëm vezirët e tij janë të këqinj - ky besim ngushëllonte shumë të mjerë gjatë historisë njerëzore. Duke ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

LeuTrimii
24-07-2006, 09:24:36

Amerikanët po i hedhin të vrarët e tyre në Tigris dhe Eufrat

Shejhi saudit Naser bin Sulejman El-Umari: Amerikanët po i hedhin të vrarët e tyre në Tigris dhe Eufrat, dhe dijetarët e Irakut më kanë pyetur për fetvah në lidhje me ngrënien e peshqve.Në vijim pasojnë pjesë nga inervjuaja e dhënë nga Shejhi saudit Dr. Naser bin Sulejman El-Umari, e cila është ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
07-06-2006, 10:00:02

Skenari i ricikluar i krizës greko-shqiptare 1993-2006!

Nga Kastriot Myftaraj - Nga prifti Maidonis tek prifti Thomollari, me "1997" në fund.Në qershor 1993, disa muaj pasi PD erdhi për në pushtet, filloi kriza në marrëdhëniet shqiptaro-greke që u shkallëzua në vitin 1994, për t'u kulmuar me luftën e vitit 1997. Gjithçka nisi për një prift. Në qersho...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: ediss, observer, Kreksi

Mali i Zi drejte ndarjes nga Serbia!

*
ediss
05-06-2006, 10:55:47
e ka bere shum mire
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
kelmendi
02-06-2006, 01:20:53

Pavarsi Ekonomike?

Pavarsi Ekonomike?Ka kohë që hamendem se a ia vlenë që të shkruaj dhe të mundohem ti publikoi mendimet e mia, më në fund në ora 3 pas mesnate  ja fillova të shkruaj.Pyetja është çka pas pavarsisë, tashmë në njëfar mënyre të gjithë kosovarët, politikanë apo jo qytetar apo fshatar, i madh e i vogë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
korcari njesh
01-05-2006, 16:45:09

Takimi Rajonal në Durrës

 21:35/28.04.06 - Perfundon takimi i presidenteve te rajonit: Ata shprehen vullnetin për stabilizimin e metejshem te rajonitPresidentët e vendeve të rajonit riafirmuan gjatë një takimi informal të zhvilluar në mjediset e hotel Adriatiku në Durrës, angazhimin për forcimin e mëtejshëm të bashkëpun...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
25-04-2006, 19:31:13

Kandidatët e mundshëm për zgjedhjet presidenciale të 2008-ës ne SHBA

Kandidatët e mundshëm për zgjedhjet presidenciale të 2008-ës ne SHBA Nga Zëri i Amerikës - Zgjedhjet e ardhshme për në Kongres zhvillohen në vjeshtë të këtij viti. Ndërsa zgjedhjet e ardhshme presidenciale zhvillohen në vitin 2008, por kjo nuk i ka penguar disa kandidatë të mundshmën që të vënë ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Scard
24-04-2006, 03:21:09

Bin Laden "rikthehet" me një mesazh "audio"

"Perëndimi në luftë me Islamin"B. BudiniKarikaturatBin Laden u ka bërë thirrje myslimanëve të bojkotojnë Perëndimin, për shkak të karikaturave satirike të profetit Muhamed, të publikuara disa muaj më parë në gazetat evropiane dhe që kanë provokuar indinjatë dhe protesta të ashpra në shumë vende ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-04-2006, 01:03:29

BOMBA E SANXHAKUT

Një bombë në Novi Pazar dhe një dorëheqje e presidentit të Qendrës Koordinuese të qeverisë... serbe për Serbinë Jugore, Rasim Ljajiç, kryetar i Partisë Demokratike me seli ne Novi Pazar, ngjarje të cilat ndodhën të dyja më 11 prill, zbuluan në opinionin publik serb, rajonal dhe evropian një plag...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Outime
12-04-2006, 16:57:34

Marrëdhëniet NATO-Bashkim Europian [?]

Marrëdhëniet NATO-Bashkim EuropianTakimi në Helsinki i Këshillit të Bashkësisë Evropiane në dhjetor të vitit 1999 themeloi një "Qëllim Ballor" për shtetet anëtare të BE-së në terma të aftësive të tyre ushtarake për operacione të menaxhimit të krizës.Veç kësaj, BE vendosi të krijonte struktura të...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Scard
24-03-2006, 10:44:36

Bjellorusia - nje diktature qe duhet te shembet!

BE reagon ndaj zgjedhjeve të fundit në Bjellorusi   Bruksel:Shefate shteteve dhe qeverivetë Bashkimit europian gjatë samitit të tyre kanë paralajmëruar për masa kundër Bjellorusisë.Me këtë qëndrim, atakanë reaguar ndajveprimeve jo demokratike të shfaqura gjatë zgjedhje...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe