Bota Sot - 13

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajme nga bota dhe diskutime ne lidhje me arenen nderkombetare

M A X
30-01-2006, 06:08:46

Demokraci - Jodemokraci?!!

Të gjithë e njohim tashmë fushaten gati "kryqzaten" e presidentit Bush dhe vete SHBA për te ashtequaturen "perhapje te demokracise ne botë". Njohim gjithashtu dhe rastet kur disa shtete apo popuj konsiderohen dhe shihen me sy ndryshe, sepse ato kanë demokraci te brendshme dhe drejtohen nga parim...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
18-01-2006, 19:06:47

EUROPA - NJË IDENTITET APO NJË PROJEKT?

Kërcënimi i perceptuar i kandidaturës turke në Bashkimin Europian vendos një vegje midis unitetit europian dhe identitetit europian"Ashtu siç nuk mund të imagjinoj një Turqi pa një ëndërr europiane, po ashtu nuk mund të besoj në një Europë pa një ëndërr turke". Këto fjalë të shk...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Kujdes
27-11-2005, 08:19:10

Bondstili: Guatenamoja e vogël (Kosovë)

-- Bondstili: Guatenamoja e vogël (Kosovë)  Gazeta javore e Parisit Le Mond sjell intervjun e Alvaro Hil Roblesomit , komisarit për të drejta të njeriut dega për Evrop, i cili thotë se gjatë vitit 2002, në bazën amerikane Bondstil në Kosovë kishte parë një burg i cili i ngjante "guatenamos së ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Gëzim Visoka
20-11-2005, 10:04:26

Martti Ahtisaari Biography

Martti Ahtisaari BiographyMartti Ahtisaari (born June 23, 1937) was a UN diplomat and a President of Finland (1994 - 2000).Martti Oiva Kalevi Ahtisaari was born in Viipuri. His father was of Norwegian descent. During the Continuation War his family moved to Kuopio, where he spent most of his chi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Gëzim Visoka
20-11-2005, 09:51:15

Sfidat e bisedimeve Kosovë - Serbi

Autor: Gëzim VisokaStudent i Shkencave Politike, Universiteti i Prishtines.___________________ ___________________ ___________________ ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
klevis2000
19-11-2005, 14:39:14

Amerika perdor arme kimike ne irak

Dihet se nje nga genjeshtrat e luftes per pushtimin e irakut ishte se Sadami posedonte arme kimike dhe se ai mund ti perdorte ose i kishte perdorur keto kunder popullsise .Tani vete amerika jo qe nuk gjeti amre kimike po armet te importuara nga washigntoni po i perodr ne Irak kunder popullsise s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Sirio00
10-11-2005, 04:15:53

Perseri terror, kete here ne Jordani

Sulme me bomba dje ne Aman treguan edhe nje here se terrori nuk njeh kufij apo moral dhe per me teper ata qe u vrane ishin muslimane.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

N I K
27-10-2005, 14:15:34

F. B. I. - Federal Bureau of Investigation

Ka krijuar mjaft zhurme nje artikull i shfaqur mbi Washington Post, qe hedh drite mbi Operacionet e Klasifikuara te kryera ne keto vite nga FBI (POLICIA FEDERALE USA).

N I K
13-10-2005, 14:10:28

E C H E L O N

JEMITEGJITH NENMIKROSKOPEchelon eshte nje sistem i fshehte spiunazhi global qe u mundeson agjencive te ndryshme te kontrollojne pjesen me te madhe (95%) te komunikimeve E-Mail, Telefonike, Fax,Telex etj qe qarkullojne neper rrjetet e komunikacionitglobal. ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Scard
26-09-2005, 13:21:35

Algjeria?

Ka shume vite qe ne Algjeri vriten shume njerez. Sot lexova nje gazete ku thoshte se per 13 vite jane vrare 120 mije njerez! Cfare ndodh atje?
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe