Bota Sot - 14

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Lajme nga bota dhe diskutime ne lidhje me arenen nderkombetare

Pergjigje nga: olti, BeRni, Diella

11/9 - Sot tre vjet!

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
05-09-2005, 09:54:07

Bomba e Vojvodines

Bomba e Vojvodines- Katovica Nje atentat terrorist u ndermor me 29 gusht kunder kryetarit te Aleances se Hungarezeve te Vojvodines dhe ish-zv/kryeminister, Jozef Kasa. Nje granade u leshua kunder shtepise se tij, ne kohen qe ai flinte me familjen dhe per fat nuk shkaktoi viktima...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
20-05-2005, 10:41:26

Rinis "Lufta e Yjeve"

Ndersa neper kinemate e botes po ben buje pjesa e fundit e filmit tashme mitik "Star Wars" administrata e Bushit ka kohe qe ne fshetesi dhe pa u ndjere ka investuar miliarda dollare per te perdorur hapesiren si fushe beteje dhe mbushjen e saj me armatim. Sic njofton gazeta "New York Times" shtet...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

sulltani
12-05-2005, 16:34:58

Mburojë republikane apo shpatë perandorie?

Me 6 nëntor, George W. Bush lajmëroi që Amerika përmes ndërhyrjes së saj në Irak dhe Afganistan ishte duke udhëhequr një "revolucion global demokratik". Që ai ta ketë thënë këtë me rastin e ditëlindjes së Leon Trockit, arkitektit të "revolucionit global socialist" me siguri ishte një rastësi. Me...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
nika
09-05-2005, 15:10:30

Aktorja Angelina Jolie angazhohet për te ndihmuar refugjatëve afganë

Aktorja superyll Jolie si ambasadore e vullnetit të mirë të OKB, kërkoi rritjen e ndihmës financiare për riatdhesimin e refugjatëvee afganë që janë rreth 3 milionë. Këta janë refugjatë në pakistan që prej okupimit të Avganistanit nga rusët. Ajo shkoi në Pakistan e veshur me veshje tradicionale a...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Lefter
03-05-2005, 14:51:48

Raporti per vrasjen e agjentit italian ne Irak

Rreth dy muaj pas vrasjes së agjentit italian Nicola Calipari në Irak, qeveria italiane paraqiti një raport vetjakMë pak se dy muaj pas vrasjes së agjentit të fshehtë italian, Nicola Calipari në Irak, qeveria italiane paraqiti një raport të sajin për këtë rast. Në të autoritetet...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

sulltani
21-04-2005, 17:36:37

Kontribut të vërtetës mbi ushtarët e vrarë në Irak

The New York Times: ËndërraRaporti i Shtëpisë së Bardhë për gjendjen në Iraq 100 ditë pas përfundimit të aktiviteteve kryesore luftarake shkruan: Janë vrarë vetëm 50 ushtarë pas përfundimit të aktiviteteve kryesore luftarake.Komenti i gazetës: Ky raport u përngjan më tepër ëndërrave se sa raport...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

INDRITI
20-03-2005, 13:42:48

RRËNJËT HISTORIKE TË PARIM- NDARJES SË PUSHTETEVE TË KONTROLL-EKUILIBRIT NE USA

Mr. Mersin Maksuti Termin “ndarje të pushteteve” askund nuk e hasim në Kushtetutën e SHBA-ve. Ky term nuk përcjellet as me ndonjë shprehje të tillë si “kontrollet dhe ekuilibret”. Të dyja këto koncepte ekzistojnë në Kushtetutë, por ndryshojnë mes veti dhe kanë ku...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe